Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Włochy: pracownicy deklarują wyższe dochody niż przedsiębiorcy

0
Podziel się:

O powodach mówi się jednak od dawna. Dominuje przekonanie, że to pracownicy najemni uczciwiej rozliczają się z podatków.

Włochy: pracownicy deklarują wyższe dochody niż przedsiębiorcy
(PAP/EPA)

We Włoszech pracownicy najemni deklarują wyższe dochody niż przedsiębiorcy - ten paradoks potwierdziły najnowsze dane ministerstwa finansów, dotyczące deklaracji podatkowych za 2012 rok. Media zauważają, że przyczyn tego stanu rzeczy można się domyślać.

Z analiz deklaracji podatkowych, składanych przez osoby fizyczne wynika, że średni dochód pracowników najemnych - a jest ich 20 milionów - wynosi we Włoszech 20,680 euro rocznie.

Przeciętny dochód biznesmenów, właścicieli firm i przedsiębiorców, których jest 1,5 miliona, jest niższy o 210 euro i sięga 20,470 euro.

Ministerstwo finansów przedstawiając te wyniki nie podało wprost przyczyn zjawiska, które od lat jest włoską specjalnością i największą osobliwością. O powodach mówi się jednak od dawna. Dominuje przekonanie, że to pracownicy najemni uczciwiej rozliczają się z podatków.

Oszustwa podatkowe pozostają wciąż ogromną plagą, mimo stale podejmowanych prób jej ukrócenia. Szacuje się, że łącznie przed fiskusem ukrywa się co roku około 120-150 miliardów euro rocznie.

Media ironizują, że tylko we Włoszech bardziej opłaca się być pracownikiem najemnym niż przedsiębiorcą.

Zupełnie serio rezultaty te podsumował ekonomiczny dziennik _ Il Sole-24 Ore _, podkreślając: _ Oto kto naprawdę płaci podatki _.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą jasnego prawa i przyjaznych podatków Deregulacja zgodna z ideą swobody gospodarczej, przyjazna polityka podatkowa oraz jasne i spójne prawo, stanowione przy większym udziale społeczeństwa i ekspertów - to główne postulaty.
Akt łaski dla dłużników. Oddali 183 mln euro W następstwie tzw. aktu łaski dla dłużników zalegających wobec państwa rząd oczekuje jeszcze co najmniej 517 mln euro.
Nosił szablę, by bronić się przed złodziejami W Pompejach karabinierzy zatrzymali Niemca, który miał przy sobie katanę. Funkcjonariuszom wyjaśnił, że kupił ją, by podczas wakacji w Neapolu bronić się przed złodziejami, napadającymi na turystów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)