Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: "Przerwa na refleksję" nad atomem

0
Podziel się

Gabinet Silvio Berlusconiego chce dać sobie rok na decyzję na temat przyszłości programu produkcji energii jądrowej.

Włochy: "Przerwa na refleksję" nad atomem
(Stefan Kühn/CC/Wikipedia)
bEhArLzF

Włochy wprowadzą roczne moratorium na decyzje dotyczące powrotu do produkcji energii nuklearnej i lokalizacji elektrowni jądrowych, zapowiedział minister rozwoju gospodarczego Paolo Romani. Wyjaśnił, że deklarację w tej sprawie rząd ogłosi w środę.

W poniedziałek Romani informował, że gabinet Silvio Berlusconiego podjął decyzję o _ przerwie na refleksję _ nad przyszłością programu produkcji energii jądrowej w związku z katastrofą nuklearną w Japonii. Zgodnie z założeniami centroprawicowego gabinetu w 2013 roku ma rozpocząć się budowa pierwszej z czterech planowanych elektrowni nuklearnych.

Minister Romani oświadczył, że taka pauza, wynikająca z _ odpowiedzialności _, jest potrzebna także dlatego, że podobną decyzję podjęły inne kraje europejskie. Jako priorytet wskazał obecnie kontrolę bezpieczeństwa produkcji energii jądrowej _ na poziomie europejskim _.

bEhArLzH

Od planów produkcji energii jądrowej Włochy odstąpiły w rezultacie negatywnej opinii obywateli, wyrażonej w referendum z 1987 roku, które przeprowadzono po katastrofie w Czarnobylu. Obecnie przeciwko programowi powrotu do rozwoju tej technologii protestuje centrolewicowa opozycja.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t135799.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zbiorowe;groby;w;japonii;brakuje;trumien,231,0,798695.html) Zbiorowe groby w Japonii. Brakuje trumien W ciągu dwóch lat ma nastąpić ekshumacja ofiar trzęsienia ziemi i zgodna z tradycją kremacja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t135334.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;zarobi;na;katastrofie;w;japonii,224,0,798688.html) Rosja zarobi na katastrofie w Japonii? Rosja planuje zwiększyć dostawy ropy naftowej do dotkniętego tsunami kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t135766.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znow;dym;nad;fukushima;wstrzymana;akcja,124,0,797820.html) Znów dym nad Fukushimą. Wstrzymana akcja Dyrektor generalny MAEA wierzy, że Japonia poradzi sobie z kryzysową sytuacją w elektrowni atomowej.
bEhArLAi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)