Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Włochy: rząd wypowiada wojnę pladze nielegalnych wysypisk

0
Podziel się:

We Włoszech śmieci są masowo porzucane i ukrywane w ziemi oraz palone. Wokół Neapolu wywóz i utylizację śmieci kontroluje kamorra.

Włochy: rząd wypowiada wojnę pladze nielegalnych wysypisk
(Sonic Julez/CC/Flickr)

Rząd Włoch wypowiedział stanowczą wojnę masowemu przestępczemu procederowi porzucania i ukrywania w ziemi oraz palenia śmieci i groźnych toksycznych odpadów, co jest plagą w rejonie Neapolu. Wywóz i utylizację śmieci kontroluje tamtejsza mafia, kamorra.

Dzięki prowadzonym śledztwom i zeznaniom nawróconych mafiosów wyszło na jaw, że gangi przestępczości zorganizowanej zakopały w ziemi, także uprawnej oraz na terenach pastwisk i w pobliżu osiedli mieszkaniowych, setki tysięcy ton niebezpiecznych dla zdrowia odpadów.

Gabinet Enrico Letty przyjął wchodzący natychmiast w życie dekret, który ma na celu położenie kresu temu zjawisku. Zgodnie z nowymi przepisami palenie śmieci bez zezwolenia jest od tej pory przestępstwem.

Ponadto na mocy dekretu wprowadzono obowiązek skrupulatnych kontroli stanu ziemi rolnej, która często w Kampanii jest miejscem nielegalnych wysypisk. Wszystkie grunty zostaną sprawdzone w ciągu najbliższych 150 dni.

W związku z tym procederem pojawiły się obawy o bezpieczeństwo produkowanej tam żywności, a także o zdrowie mieszkańców.

Minister rolnictwa Nunzia De Girolamo zapowiedziała, że ci producenci żywności, którzy nie zgodzą się na kontrole swoich terenów, nie będą mogli kontynuować działalności.

Obszar między Neapolem a Casertą został nazwany Ziemią Ognia, bo to tam dochodziło najczęściej do palenia toksycznych odpadów.

Włoski rząd przeznaczył również dodatkowych 600 milionów euro na likwidację nielegalnych wysypisk i spalarni w Kampanii. Wcześniej wyasygnowano 300 mln euro.

Czytaj więcej w Money.pl
To tu ukrywają się przywódcy kamorry Podobno, na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżniają. Nie noszą drogich ubrań ani nie jeżdżą luksusowymi samochodami.
Tutaj mafia piecze chleb W nielegalnych piekarniach bez zahamowań opala się piece toksycznym drewnem ze starych mebli albo trumien.
Nosił szablę, by bronić się przed złodziejami W Pompejach karabinierzy zatrzymali Niemca, który miał przy sobie katanę. Funkcjonariuszom wyjaśnił, że kupił ją, by podczas wakacji w Neapolu bronić się przed złodziejami, napadającymi na turystów.
Włoska mafia inwestuje w rolnictwo Na 14 miliardów euro oszacowano tegoroczne obroty organizacji przestępczych we Włoszech, działających w rolnictwie i produkcji żywności.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)