Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: zginął przygnieciony przez ...krzyż

Młody mieszkaniec Brescii zginął, gdy upadł na niego krzyż będący pamiątką po wizycie Jana Pawła II w tym mieście.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kadr z filmu: Incidente Brescia)

Młody Włoch stracił życie, przygnieciony przez ...krzyż. Do tragicznego wypadku doszło w Brescii na północy kraju. Krzyż ustawiono tam na pamiątkę wizyty Jana Pawła II w tym mieście, w 1998 roku.

Wiadomość wywołała ogromne wrażenie, zwłaszcza że do wypadku doszło na trzy dni przed kanonizacja papieża Polaka.

Krzyż, trzydziestometrowej wysokości, runął niespodziewanie na młodego Włocha w miejscowości Cevo w dolinie Vallecamonica w Alpach. Był tam wraz rówieśnikami na wycieczce z parafii.

Krzyż ustawiono na pamiątkę wizyty w tamtejszych stronach Jana Pawła II w związku z setną rocznicą urodzin papieża Pawła VI.

Większość kolegów ofiary zdołała zbiec z miejsca wypadku, gdy słychać było łamiące się drewno gigantycznego krzyża. 21-latek pobiegł w niewłaściwą stronę i zginął na miejscu.

Nic nie wiadomo o przyczynach nagłego zawalenia się krzyża. Agencje piszą, że postać Chrystusa umieszczona na krzyżu miała 6 metrów i ważyła 600 kilogramów.

W najbliższą niedzielę w Rzymie papież Franciszek kanonizuje dwóch papieży - Jana XXIII i Jana Pawła II. Uroczystość wypadnie w święto Miłosierdzia Bożego, które ustanowił papież z Polski.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kanonizacja jana pawła ii, włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz