Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Włosi niezdecydowani przed wyborami

0
Podziel się:

Na pięć dni przed wyborami do parlamentu jedna trzecia Włochów wciąż nie wie, na kogo będzie głosować ani czy w ogóle pójdzie do urn.

Włosi niezdecydowani przed wyborami
(LaertesCTB/cc/Flickr)

Na pięć dni przed wyborami do parlamentu jedna trzecia Włochów wciąż nie wie, na kogo będzie głosować ani czy w ogóle pójdzie do urn. Na frekwencję wyborczą mogą także mieć wpływ warunki meteorologiczne - zapowiadane są obfite opady śniegu na północy i upały na południu.

W poprzednich wyborach do parlamentu w 2008 roku frekwencja wyniosła 80 procent, ale rok później, w wyborach do Parlamentu Europejskiego, wzięło udział już tylko 66 procent uprawnionych do głosowania.

Według ekspertów tendencja ta może się otrzymać i w tym roku. Na pięć dni przed wyborami jedna trzecia elektoratu zastanawia się nie tylko nad tym, na kogo głosować, ale czy w ogóle iść na wybory.

Na frekwencję może mieć wpływ również pogoda. Jeżeli zgodnie z prognozami w dniach głosowania, to jest 24 i 25 lutego, na północy wróci zima, pod znakiem zapytania stanie udział w wyborach piętnastu milionów osób w wieku powyżej 60. roku życia.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto największy konkurent Berlusconiego Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz nazwał kandydata centrolewicy na premiera Włoch wielkim liderem i wspaniałą osobą.
Po wyborach Izraelem rządzić będzie... Dobiega końca kampania wyborcza. Jutro Izraelczycy wybiorą parlament, Knesset.
Za dużo premiera w telewizji. Nierówna walka Tak orzekł urząd nadzoru nad mediami i zażądał zaprzestania przedwyborczej promocji kandydata.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)