Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nfz
19.12.2013 09:43

Wniosek o odwołanie prezesa NFZ. Dziś opinia rady funduszu

Bartosz Arłukowicz oskarża prezes funduszu o złe funkcjonowanie systemu eWuś.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maj/Reporter)
Agnieszka Pachciarz, prezes NFZ

Rada Narodowego Funduszu Zdrowia ma dziś zaopiniować wniosek o odwołanie prezesa NFZ Agnieszki Pachciarz. Przedwczoraj minister zdrowia Bartosz Arłukowicz złożył taki wniosek do premiera. Minister zdrowia tłumaczy, że chodzi o niekompletne wprowadzenie systemu eWUŚ czyli elektronicznej weryfikacji ubezpieczonych.

- _ W mojej ocenie źle funkcjonowała weryfikacja osób nieubezpieczonych. Nie może być tak, że urzędnicy nie do końca weryfikują osoby nieubezpieczone, a jednocześnie automatycznie wyciągają rękę po pieniądze do innych pacjentów czy do budżetu państwa _ - mówił minister Arłukowicz.

Prezes Agnieszka Pachciarz przyznaje, że rozmawiała z ministrem o zwiększeniu środków na leczenie nieubezpieczonych.

-_ Jest to nasz nie tylko obowiązek troski o wyższe pieniądze dla pacjenta, ten wątek podejmowaliśmy wielokrotnie, ale też obowiązek stricte formalny, z dużą prawną odpowiedzialnością w przypadku braku staranności przy próbach uzyskania tych pieniędzy. Nie miało to nigdy charakteru konfrontacyjnego ani z ministerstwem zdrowia, ani ministerstwem finansów, tylko rozmowy jak to prawidłowo zweryfikować i jak z tej sytuacji wybrnąć _ - tłumaczyła.

Opinia Rady Funduszu w sprawie odwołania prezesa nie jest dla premiera wiążąca.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: nfz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz