Notowania

Wojna handlowa USA z Chinami nie musi wybuchnąć. Trwają rozmowy

Sekretarz skarbu wyraził nadzieję, że wkrótce zostanie osiągnięte porozumienie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)
Steve Mnuchin i Donald Trump

Stany Zjednoczone mogą się jeszcze wycofać z ceł, jakie nałożyły na import z Chin. Taką sugestię wyraził w wywiadzie telewizyjnym Steve Mnuchin, amerykański sekretarz skarbu USA. Zdradził, że trwają "bardzo produktywne" rozmowy z Pekinem.

Jak pisze Gazeta.pl Next, Mnuchin udzielił wywiadu programowi telewizyjnemu "Fox News Sunday". Zadeklarował, że administracja Donalda Trumpa nie chce wojny handlowej z Chinami, choć jest na nią przygotowana.

Według Mnuchina rozmowy obu rządów są "bardzo produktywne". Sekretarz skarbu wyraził nadzieję, że wkrótce zostanie osiągnięte porozumienie. Oba kraje miały już dogadać się w sprawie redukcji amerykańskiego deficytu handlowego do "pewnego poziomu".

Wideo: tak kończą toksyczne zabawki z Chin

Rząd Trumpa ma walczyć też o to, by dwustronna wymiana handlowa odbywała się na uczciwych zasadach, a amerykańskie firmy nie były zmuszane do transferu technologii do Państwa Środka.

Od piątku zaczęły obowiązywać amerykańskie cła na import stali i aluminium. Prezydent Donald Trump ogłosił też uruchomienie sankcji handlowych wobec Chin, obejmujących cła odwetowe i ograniczenie inwestycji.

Eksperci coraz głośniej ostrzegają przed narastającym napięciem między dwiema największymi gospodarkami świata, nazywając to wojną handlową. Efektem są już ostre spadki na giełdach.

Tagi: cła, wojna handlowa trumpa, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2018

Pismo-Boża nauka czyrozmaita tradycja ludzka? Bitwa mentalnaCzynniki świadczące o mocarstwowości ChRL. Część 1 / Część 2

Rozwiń komentarze (1)