Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna domowa w Syrii. 20 żołnierzy zginęło w eksplozji w Aleppo

0
Podziel się:

Brygady islamistów zdetonowały tunel w pobliżu bazaru w starej części miasta, zabijając co najmniej 20 członków sił rządowych i proreżimowych ochotników.

Wojna domowa w Syrii. 20 żołnierzy zginęło w eksplozji w Aleppo
(Freedom House / Flickr (CC BY 2.0))

Co najmniej 20 syryjskich żołnierzy i członków oddziałów pomocniczych zginęło w Aleppo na północnym zachodzie Syrii, gdy rebelianci wysadzili w powietrze tunel, w którym zgromadzono materiały wybuchowe - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

_ Brygady islamistów zdetonowały tunel w pobliżu suku (bazaru) Zahrawi w starej części miasta, zabijając co najmniej 20 członków sił rządowych i proreżimowych ochotników _ - poinformowało mające siedzibę w Londynie opozycyjne Obserwatorium.

Według tego źródła doszło do walki sił rządowych z brygadą islamistów, w której zginął co najmniej jeden rebeliant.

Front Islamski - jedno z głównych ugrupowań syryjskich rebeliantów - zamieścił na Twitterze wideo, na którym słychać intensywne strzały i widać potężną eksplozję.

W ostatnich tygodniach rebelianci zdetonowali wiele takich podkopów nafaszerowanych materiałem wybuchowym; dzięki tym tunelom opozycyjni bojownicy mogą przedostać się na pozycje zajmowane przez armię, służą im też one za schrony przed nalotami lotniczymi.

Front Islamski wziął odpowiedzialność za większość takich zamachów, w tym na początku maja na hotel w Aleppo, który siły reżimu prezydenta Baszara el-Asada wykorzystywały jako bazę wojskową. W wybuchu zginęło 14 żołnierzy i prorządowych ochotników.

W Syrii, gdzie od 2011 roku trwa wojna domowa, zginęło ponad 160 tysięcy ludzi i trwa kryzys humanitarny.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/102/m281446.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojna;w;syrii;hrw;wladze;syryjskie;ponownie;uzyly;broni;chemicznej,6,0,1534214.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) HRW: Syria nadal używa broni chemicznej
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/125/m304765.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/syria;znamy;rywali;asada;w;wyborach,79,0,1527631.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Syria: Znamy rywali Asada w wyborach
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/123/m304507.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/usa;nalegaja;na;dokonczenie;wywozu;syryjskiego;arsenalu;chemicznego,26,0,1527322.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) USA nalegają na wywóz broni chemicznej
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/33/m219681.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/syria;oskarza;usa;o;popieranie;terrorystow,26,0,1538842.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Syria oskarża USA o popieranie terrorystów
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)