Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Dębski: Putin gra o przetrwanie

0
Podziel się:

Zdaniem eksperta prezydent Rosji jest obecnie w sytuacji bez dobrego wyjścia. Jeśli zaangażuje się w pełni na Ukrainie, to konsekwencje będą nieprzewidywalne.

Wojna na Ukrainie. Dębski: Putin gra o przetrwanie
(PAP/EPA)
bFdMIzrF

Władimir Putin obecnie gra o przetrwanie. Niepomyślny dla Rosji rozwój sytuacji na Ukrainie jest poważnym zagrożeniem dla jego władzy - uważa dyrektor Centrum Polsko Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia dr Sławomir Dębski, gość radiowej Jedynki.

Zdaniem eksperta prezydent Rosji jest obecnie w sytuacji bez dobrego wyjścia. Jeśli zaangażuje się w pełni na Ukrainie, to konsekwencje będą nieprzewidywalne i groźne dla jego pozycji w Rosji. Z drugiej strony, jeśli prorosyjscy separatyści przegrają, to poważnie uderzy to w jego autorytet.

Zapytany o działalność Centrum Polsko Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia dr Sławomir Dębski podkreślił, że taka instytucja dziś jest jeszcze bardziej potrzebna niż zwykle. Mimo, że większość Rosjan popiera politykę Władimira Putina, to wciąż jest duża grupa, która jej się sprzeciwia. To własnie do nich - według Sławomira Dębskiego - należy docierać. Jak dodał, warto przeciwstawiać się próbom kreowania z Polski głównego wroga Rosji.

bFdMIzrH

Tymczasem rosyjskie władze wysłały na Ukrainę konwój z pomocą humanitarną. Wcześniej Stany Zjednoczone ostrzegły, że jeśli wjedzie on na terytorium Ukrainy, to potraktują to jako inwazję na to państwo.

"Biały konwój" rosyjskich kamazów jedzie na Ukrainę. Co w środku?

Czytaj więcej w Money.pl

bFdMIzrN
bFdMIzsi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)