Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Hollande i Merkel do Putina: Opanuj separatystów

0
Podziel się

Francuski prezydent i niemiecka kanclerz rozmawiali z prezydentem Rosji o porozumieniu osiągniętym w środę w Berlinie.

Wojna na Ukrainie. Hollande i Merkel do Putina: Opanuj separatystów
(AP/FOTOLINK/East News)
bDXTRcAB

Prezydent Francji i kanclerz Niemiec wezwali prezydenta Rosji, aby nakłonił prorosyjskich separatystów na Ukrainie do zawarcia porozumienia z Kijowem w sprawie rozejmu - poinformował Pałac Elizejski.

Hollande i Merkel rozmawiali z Putinem przez telefon o znaczeniu wprowadzenia w życie porozumienia, osiągniętego w środę w Berlinie przez ministrów spraw zagranicznych Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainie, zakładającego podjęcie kroków mających doprowadzić do obustronnego rozejmu na Ukrainie - czytamy w komunikacie kancelarii francuskiego prezydenta.

Przywódcy Francji i Niemiec _ dzwonili do prezydenta Rosji, żeby poprzeć (inicjatywę) zorganizowania spotkania grupy kontaktowej jeszcze przed 5 lipca w celu określenia warunków rozejmu _ - napisano.

bDXTRcAD

To właśnie we wspólnej deklaracji ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji - Pawło Klimkin, Siergiej Ławrow, Frank-Walter Steinmeier i Laurent Fabius - zaapelowali w środę o _ zwołanie do 5 lipca grupy kontaktowej w celu wypracowania obustronnego i bezwarunkowego porozumienia w sprawie trwałego zawieszenia broni _. W skład grupy kontaktowej wchodzą przedstawiciele Rosji, Ukrainy, w tym separatystów ze wschodniej części kraju, oraz Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

Pałac Elizejski dodał, że francuski prezydent i niemiecka kanclerz mają w ciągu kilku godzin przeprowadzić rozmowę telefoniczną również z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

Rosja i Ukraina obwiniają się wzajemnie o akty przemocy, które naruszyły 10-dniowy rozejm ogłoszony przez prezydenta Poroszenkę 20 czerwca. W poniedziałek późnym wieczorem prezydent poinformował, że zawieszenie broni nie zostanie przedłużone. Ukraińskie siły w nocy z poniedziałku na wtorek wznowiły tzw. operację antyterrorystyczną we wschodniej Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl
Łukaszenka: Białoruś i Rosja na wieki razem Gospodarz Kremla pojechał do Mińska, aby wziąć udział w obchodach 70 rocznicy wyzwolenia Białorusi spod hitlerowskiej okupacji.
Rosyjscy żołnierze będą walczyć z tabletami Urządzenia są w fazie testów. Jeśli będą wytrzymałe jak zapowiadają konstruktorzy, to rozpocznie się ich masowa produkcja.
Uchodźcy z Syrii destabilizują Bliski Wschód? Przed takim scenariuszem przestrzega Komisarz ONZ do spraw Uchodźców Antonio Guterres.
bDXTRcBe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)