Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Ługańsk drugi tydzień bez prądu, wody i łączności

0
Podziel się

Według informacji mieszkańców dzisiaj w nocy kontynuowany był intensywny ostrzał miasta. W jego wschodniej części płonie hipermarket Epicentr - pisze agencja Interfax-Ukraina.

Wojna na Ukrainie. Ługańsk drugi tydzień bez prądu, wody i łączności
(PAP/EPA)
bDzfZzzF

Ługańsk na wschodzie Ukrainy już 14. dzień znajduje się w krytycznej sytuacji - w mieście nie ma prądu, wody i nie działają telefony, stacjonarne i komórkowe - podała służba prasowa Rady Miejskiej.

Według informacji mieszkańców dzisiaj w nocy kontynuowany był intensywny ostrzał miasta. W jego wschodniej części płonie hipermarket _ Epicentr _ - pisze agencja Interfax-Ukraina.

Sytuacja z zaopatrzeniem w żywność nie zmieniła się - w sprzedaży są jedynie artykuły pierwszej potrzeby. W mieście brakuje lekarstw i paliwa. Zamknięte są wszystkie banki, nie są wypłacane pensje i emerytury, ani zasiłki.

bDzfZzzH

Miasto jest od czwartku całkowicie okrążone przez ukraińskich żołnierzy i odcięte od innych terenów kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel wzywa Putina: Powstrzymaj wojsko Niemiecka kanclerz wezwała prezydenta Rosji do podjęcia działań przyczyniających się do zmniejszenia napięcia, a przede wszystkim do powstrzymania strumienia sprzętu wojskowego.
"Rosja nie ma prawa wysyłać konwoju" Biały Dom zarzucił Rosji prowokacyjne zachowanie wobec Ukrainy i wezwał prezydenta Władimira Putina, by zaprzestał wspierania separatystów.
"Rosja wykorzystuje konwój do szantażu" Szef BBN ocenił, że prezydent Rosji waha się, w którym kierunku podążać w sprawie Ukrainy. - _ On jeszcze nie zdecydował, czy dalej eskalować konflikt, czy może złagodzić kurs i przystąpić do negocjacji _.
bDzfZzAi
KOMENTARZE
(0)