Notowania

wojna na ukrainie
24.09.2014 09:45

Wojna na Ukrainie. Na wschodzie znów niespokojnie

Minionej doby separatyści ostrzeliwali ukraińskie pozycji 50 razy. Najwięcej atakowano lotnisko w Doniecku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prorosyjscy bojówkarze na wschodzie Ukrainy znów ostrzeliwują ukraińskie wojska. Jeszcze wczoraj informowano o spadku ich aktywności.

Według eksperta wojskowego Dmytra Tymczuka, minionej doby separatyści ostrzeliwali ukraińskie pozycji 50 razy. Najwięcej, aż 10 razy, atakowano strzałami z czołgów, artylerii oraz wyrzutni Grad lotnisko w Doniecku. Niespokojnie było też w Debalcewie i innych miejscowościach.

Rosjanie koncentrują też swoje wojska na północy Krymu, przy granicy z obwodem chersońskim. Przewożone są tam kompleksy obrony przeciwlotniczej. Także na terytorium Rosji przy granicy z Ukrainą zwiększa się liczba wojsk.

Zawieszenie broni obowiązuje na wschodzie Ukrainy od 5 września, jednak - zdaniem Kijowa - nie jest ono przestrzegane przez separatystów. W piątek 19 września, w Mińsku podpisano nowe porozumienie, które potwierdza zawieszenie broni i przewiduje wycofanie ciężkiej artylerii z 30-kilometrowej strefy przyfrontowej. Ukraińcy twierdzą, że rozpoczęli już przygotowania do jej wycofania.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz