Notowania

wojna na ukrainie
17.07.2014 16:41

Wojna na Ukrainie. Napięcie stale rośnie, pojawiły się znane z Krymu tzw. zielone ludziki

Taką grupę zauważono w rejonie granicy z Rosją. Ugrupowanie to uzbrojone jest w artylerię i systemy rakietowe Grad - informuje Kijów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Doniesienia o obecności we wschodnich regionach Ukrainy żołnierzy bez dystynkcji potwierdził ekspert wojskowy Dmytro Tymczuk. - _ Zauważono to za mało powiedziane. Naliczono około 300 +zielonych ludzików _ - powiedział na konferencji w Kijowie. _ _

_ Taką grupę zauważono w rejonie miejscowości Izwaryne (obwód ługański przy granicy z Rosją). Ugrupowanie to uzbrojone jest w artylerię i systemy rakietowe Grad _ - poinformował na konferencji prasowej w Kijowie.

Tzw. zielone ludziki po raz pierwszy pojawiły się w lutym, gdy Rosja rozpoczęła z ich pomocą okupację należącego do Ukrainy Krymu.

_ Dziś, podczas konsultacji z przedstawicielami ukraińskich służb specjalnych otrzymaliśmy informację, że według ich danych liczba rosyjskich wojskowych w Donbasie może przekraczać 400 _ - napisał na swoim Facebooku.

Tymczuk oświadczył, że żołnierze ci nie mają dokumentów i zostali uprzedzeni przez dowódców, że jeśli zostaną zidentyfikowani, będą zwolnieni z sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej z datą wsteczną.

Ekspert zwrócił się także do dziennikarzy, by nie pisali, że _ rosyjscy żołnierze pomagają terrorystom _. _ Są to profesjonaliści i niepowodzenia sił ukraińskiej operacji antyterrorystycznej w ostatnich dniach są ich zasługą. To oni wykonują najbardziej skomplikowaną i krwawą robotę. Jest odwrotnie: to miejscowi (ukraińscy) bojownicy są ich pomocnikami _ - napisał Tymczuk.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz