Notowania

wojna na ukrainie
24.07.2014 22:23

Wojna na Ukrainie. USA: Rosja ostrzeliwuje Ukrainę artylerią ze swego terytorium

- Mamy nowe dowody na to, że Rosjanie zamierzają dostarczyć potężniejsze wyrzutnie rakietowe separatystom - powiedziała rzeczniczka Departamentu Stanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Stany Zjednoczone oświadczyły dziś, że Rosja ostrzeliwuje artylerią ze swego terytorium przez granicę pozycje wojsk ukraińskich na Ukrainie, wspierając w ten sposób prorosyjskich separatystów w ich konflikcie z Kijowem.

_ Mamy nowe dowody na to, że Rosjanie zamierzają dostarczyć większe i potężniejsze wieloprowadnicowe artyleryjskie wyrzutnie rakietowe siłom separatystycznym na Ukrainie i mamy dowody, że Rosja ostrzeliwuje artylerią ze swego terytorium pozycje wojsk ukraińskich _ - powiedziała podczas briefingu rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf.

Jak zaznaczyła, podstawą tych informacji są doniesienia wywiadu. _ Nie mogę wam powiedzieć, co jest źródłem tych informacji _ - dodała.

Rosja konsekwentnie zaprzecza, by była uwikłana w zbrojny konflikt na wschodzie Ukrainy, ale USA oraz ich europejscy sojusznicy oskarżają Moskwę o podsycanie rebelii, w tym poprzez dostawy broni, i w odpowiedzi nałożyli na nią sankcje.

Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy oświadczyła wczoraj, że według wstępnych ustaleń rakiety, którymi strącono dwa ukraińskie samoloty bojowe, zostały wystrzelone z terytorium Rosji. Rosyjskie ministerstwo obrony zdementowało w czwartek tę informację jako _ próbę zmylenia opinii publicznej _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wojna na ukrainie, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz