Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jarosław Junko
|

Wojna na Ukrainie: Walki z rebeliantami w Doniecku

0
Podziel się:

Władze miasta poprosiły mieszkańców, by pozostali w domach. Częściowo ograniczono ruch transportu.

Wojna na Ukrainie: Walki z rebeliantami w Doniecku
(PAP/EPA/ROMAN PILIPEY)
bFdMHvvV

Na wschodniej Ukrainie trwają walki między prorosyjskimi separatystami a siłami rządowymi. Władze miasta poprosiły mieszkańców, by pozostali w domach. Częściowo ograniczono ruch transportu.

Doniecka rada miejska poinformowała o strzałach i eksplozjach, które słychać w okolicach miejscowego lotniska. 5-kilometrowa strefę wokół niego ogłoszono strefą niebezpieczną. Strzały i wybuchy słychać także w okolicach dworca kolejowego.

Obecne na miejscu media donoszą, że ukraińskie wojska starają się przejąć kontrolę nad tym opanowanym przez separatystów miastem, używając przy tym czołgów i transporterów opancerzonych.

bFdMHvvX

Siły rządowe oświadczyły, że coraz bardziej odcinają separatystów od wsparcia z zewnątrz i komunikacji między opanowanymi przez nich miejscowościami.

_ - Zajęto większą część terytorium między Artemiwskiem, Gorłówką i Konstantynówką. Rozszerza się strefa kontroli wokół lotniska w Doniecku. Krąg się zaciska _ - oświadczyło dowództwo operacji antyterrorystycznej.

_ - Sytuacja na wschodniej Ukrainie pozostaje trudna i nadal ulega zaostrzeniu. Najbardziej skomplikowana sytuacja pozostaje w okolicach Doniecka, Ługańska, Krasnodonu, Popasnej i w strefie przygranicznej. Bojownicy koncentrują się nad utrzymaniem przedmieść _ tych miast - czytamy w komunikacie.

Minister obrony Ukrainy Wałerij Hełetej poinformował tymczasem, że w trakcie walk z rebeliantami w ciągu ostatniej doby do niewoli trafiło 35 _ rosyjskich najemników _. _ Większa część z nich to kadrowcy _ - napisał na swoim Facebooku, wskazując na bojowników przywódcy Czeczenii Ramzana Kadyrowa.

bFdMHvwd

Hełetej przekazał, że bojownicy starają się wyrywać z okrążenia ukraińskich wojsk. _ - Terroryści w panice starali się wyjść z okrążonego Lisiczańska kolumną pojazdów, ale trafili pod ostrzał jednostek sił zbrojnych Ukrainy. W rezultacie trzy pojazdy płoną w miejscu starcia. Najemnicy rozproszyli się, po czym wrócili do zablokowanego miasta _ - oświadczył minister obrony.

Czytaj więcej w Money.pl
Zachód grozi Putinowi. _ Nasza cierpliwość się kończy _ Przywódcy państw zażądali by Rosja zmusiła separatystów do współpracy. Na miejsce katastrofy malezyjskiego samolotu jadą holenderscy eksperci od identyfikacji zwłok.
Rosyjska prasa: To katastrofa dla Rosji Do Rosji przylgnie łatka współodpowiedzialności za tragedię malezyjskiego samolotu - uważają dziennikarze _ Niezawisimoj Gaziety. _
Obama rozmawiał z premierem Izraela. Efekt? John Kerry uda się wkrótce do Kairu, by zabiegać o powrót Izraela i Hamasu do porozumienia o zawieszeniu broni z listopada 2012 roku.
bFdMHvwy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)