Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Afganistanie. Udaremniono próbę zamachu

0
Podziel się:

Pięciu rebeliantów, którzy przygotowywali samobójczy zamach w Kabulu, zostało zabitych podczas wymiany ognia z siłami bezpieczeństwa.

Wojna w Afganistanie. Udaremniono próbę zamachu
(PAP/EPA)
bFenrcBh

Pięciu rebeliantów, którzy przygotowywali samobójczy zamach w Kabulu, zostało zabitych podczas wymiany ognia z siłami bezpieczeństwa - poinformowały władze afgańskie.

Jak powiedział rzecznik Narodowej Dyrekcji ds. Bezpieczeństwa Lutfullah Mahsal, po udaremnieniu zamachu, grupie rebeliantów udało się uciec i schronić w jednym z domów we wschodnim rejonie Kabulu, gdzie bronią się przed wojskiem i policją.

Według Mahsala, rebelianci mają materiały wybuchowe, pociski rakietowe i broń automatyczną. Ujawnił, że podczas wymiany ognia pięciu rebeliantów poniosło śmierć a pozostali, najprawdopodobniej dwóch, bronią się.

bFenrcBj

Rzecznik Międzynarodowych Sił Wspierania Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie, potwierdził, że _ taki incydent ma miejsce _, ale nie podał żadnych szczegółów.

W ocenie ISAF, działalność rebeliantów w rejonie Kabulu znacznie się ostatnio nasiliła.

Czytaj więcej w Money.pl
Codziennie pięcioro dzieci ginie na tej wojnie Każdego dnia w wyniku wojny w Afganistanie ginie bądź zostaje rannych średnio prawie pięcioro dzieci.
Ważna deklaracja USA. Koniec z rajdami? Amerykanie nie będą już więcej używać śmigłowców ani samolotów w walkach z partyzantami w afgańskich wioskach i miastcah - ogłosił prezydent Hamid Karzaj.
USA tracą cierpliwość wobec Pakistanu Bezpieczeństwo w Afganistanie będzie trudno utrzymać, tak długo jak terroryści znajdują schronienie w sąsiednim Pakistanie.
bFenrcBK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)