Notowania

wojna w strefie gazy
20.08.2014 22:06

Wojna w Strefie Gazy. Premier Izraela o przyszłości konfliktu

Benjamin Netanjahu (na zdjęciu) powiedział, że izraelska kampania militarna może być dłuższą operacją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tallicfan20 / domena publiczna)

Benjamin Netanjahu (na zdjęciu) powiedział, że izraelska kampania militarna w Strefie Gazy może być dłuższą operacją, i oskarżył rządzący tam Hamas o dopuszczanie się _ okrucieństwa _ wobec ludności cywilnej.

Na konferencji prasowej w Tel Awiwie Netanjahu podkreślił, że rozpoczęta 8 lipca operacja w Strefie Gazy będzie kampanią mającą na celu przywrócenie _ spokoju i bezpieczeństwa _ obywatelom Izraela.

Izraelski premier porównał Hamas do dżihadystów z Państwa Islamskiego, którzy opanowali północ Iraku. Powiedział, że to _ gałąź tego samego drzewa _. Oświadczył też, że przywódcy radykalnych organizacji palestyńskich w Strefie Gazy są _ uprawnionym celem _.

Jednocześnie izraelski premier nie wykluczył długofalowego rozwiązania pokojowego na Bliskim Wschodzie. Zapowiedział _ nowy horyzont dyplomatyczny _, nie wdając się w szczegóły.

W reakcji na kolejne ataki rakietowe ze Strefy Gazy Netanjahu nakazał we wtorek izraelskim negocjatorom uczestniczącym w rozmowach ze stroną palestyńską w Kairze, by powrócili do kraju. Celem tych negocjacji było wypracowanie porozumienia o stałym zawieszeniu broni.

Od rozpoczęcia izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy zginęło według źródeł palestyńskich ponad 2 tys. Palestyńczyków, w tym wiele kobiet i dzieci, a ponad 10 tys. zostało rannych. Po stronie Izraela śmierć poniosło 67 osób, w tym 64 żołnierzy, z których pięciu zginęło na skutek przypadkowego ostrzału własnej armii.

Czytaj więcej w Money.pl
Izraelczycy wyprowadzają się. Boją się bomb Palestyńskie pociski spadają na miasto kilka razy dziennie. Najczęściej są zestrzeliwane przez system Żelazna Kopuła, ale Izraelczycy nie kryją, że cały czas żyją w strachu.
Izrael wznowił atak na Gazę, zginęło dziecko Źródła medyczne poinformowały, że w wyniku bombardowania okolic jednego z meczetów w Gazie śmierć poniósł mały chłopiec, a sześć osób zostało rannych.
Ostre słowa z Białego Domu: Barbarzyństwo Biały Dom wzywa do uwolnienia izraelskiego żołnierza pojmanego na południu Strefy Gazy.
Rozejm w Gazie to fikcja! Oto dowód Zawieszenie miało obowiązywać do niedzieli. O rozejm w trwającym ponad trzy tygodnie konflikcie apelowały ONZ i Stany Zjednoczone.
Tagi: wojna w strefie gazy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz