Notowania

wojna w syrii
01.04.2012 20:03

Wojna w Syrii. 57 śmiertelnych ofiar bombardowań i walk

Konferencja Przyjaciół Syrii rozjuszyła rząd. Zrobili obywatelom krwawą jatkę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Co najmniej 57 osób zginęło w bombardowaniach prowadzonych przez lotnictwo rządowe, od kul snajperów oraz w starciach między wojskiem a żołnierzami, którzy przeszli na stronę opozycji.

Według opozycyjnych komitetów koordynacji lokalnej armia rządowa kontynuuje trwające od wielu tygodni ostrzeliwanie i pacyfikację ludności jednego z głównych ośrodków ruchu opozycyjnego, miasta Hims w środkowej części kraju. Zginęło tam w niedzielę 18 osób.

Na krwawą statystykę złożyły się też wyniki akcji odwetowych prowadzonych przez siły rządowe w Hamie (środkowa Syria), Darze (południe), Idlibie (północ) i Dajr-az-Zaur (wschodnia Syria) oraz w okolicach Damaszku.

W Darze i Dajr-az-Zaur trwały w dziś nierówne potyczki między siłami rządowymi a słabo uzbrojoną Wolną Armią Syryjską.

Damaszek kontynuuje swą ofensywę wojskową, mimo że oficjalnie przyjął (z pewnymi zastrzeżeniami) plan rozwiązania kryzysu zaproponowany przez specjalnego wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej do Syrii Kofiego Annana, przewidujący m.in. wycofanie broni ciężkiej i wojska z miast i terenów gęsto zaludnionych.

Według danych ONZ od początku insurekcji przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada w kraju zginęło 9 000 osób. Rząd twierdzi, że z rąk _ terrorystów _ zginęły 3 000 żołnierzy i policjantów oraz innych jego zwolenników.

Dziś w Stambule odbyła się z udziałem 83 krajów II Konferencja _ Przyjaciół Syrii _, która uznała opozycyjna Narodową Radę Syryjską za _ przedstawicielkę wszystkich Syryjczyków _ i _ głównego partnera do rozmów _.

Uczestnicy konferencji zażądali od Asada niezwłocznego przystąpienia do realizacji formalnie przyjętego przezeń planu pokojowego i przestrzegli przed międzynarodowymi konsekwencjami dalszego uprawiania _ gry na zwłokę _.

Czytaj więcej o tej sprawie w Money.pl
Zobacz, kto teraz mówi w imieniu Syrii Konferencja Przyjaciół Syri, obradująca dziś w Stambule z udziałem 83 krajów uznała opozycyjną Narodową Radę Syryjską (NRS) za przedstawicielkę wszystkich Syryjczyków i głównego rozmówcę.
Dwa warianty dla Syrii. Rozejm albo dozbrojenie W Stambule trwa drugie spotkanie Przyjaciół Syrii. Ponad 70 krajów zachodnich i arabskich zastanawia się, jak skończyć wojnę.
Tagi: wojna w syrii, asad, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz