Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
25.08.2014 07:04

Wojna w Syrii. Państwo Islamskie zajęło ważną bazę wojskową na północy

Ofensywa Państwa Islamskiego na bazę Al-Tabaka, położoną w odległości ok. 45 km od miasta Ar-Rakka, które jest całkowicie pod kontrolą ekstremistów, rozpoczęła się w zeszłym tygodniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Bojownicy Państwa Islamskiego opanowali wczoraj część ważnej bazy lotniczej na północy Syrii, ostatniego zajmowanego dotąd przez siły rządowe obiektu wojskowego w tym regionie, zdominowanym przez ekstremistów. W walkach zginęło ponad 500 osób.

Jak informuje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, oczekiwana od dawna ofensywa Państwa Islamskiego na bazę Al-Tabaka, położoną w odległości ok. 45 km od miasta Ar-Rakka, które jest całkowicie pod kontrolą ekstremistów, rozpoczęła się w zeszłym tygodniu. Baza ta jest jednym z najważniejszych obiektów wojskowych w tym regionie. Stacjonuje tam kilka eskadr samolotów bojowych, śmigłowce, czołgi, artyleria, znajdują się tam składy amunicji.

O część bazy, która pozostaje jeszcze w rękach sił rządowych, toczą się zaciekłe walki. Nacierających islamistów atakują syryjskie samoloty bojowe. Według Obserwatorium w walkach o bazę Al-Tabaka zginęło co najmniej 346 islamistów i ponad 170 żołnierzy sił reżimowych.

Według innego ugrupowania syryjskiej opozycji - Lokalnych Komitetów Koordynacyjnych - dżihadyści przejęli już pełną kontrolę nad lotniskiem.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wojna w syrii, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz