Notowania

wojna w syrii
06.07.2013 07:50

Wojna w Syrii pogłębia kryzys żywnościowy

ONZ przewiduje, że sytuacja w Syrii będzie się pogarszać, jeśli nie zakończy się trwający tam dwa lata konflikt zbrojny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/Reporter)

*4 miliony Syryjczyków, czyli jedna piąta populacji, nie jest w stanie zaspokoić swoich potrzeb żywnościowych. *

Nie mogą żywności kupić ani jej wyprodukować. ONZ przewiduje, że sytuacja w Syrii będzie się pogarszać, jeśli nie zakończy się trwający tam dwa lata konflikt zbrojny.

Agencje wyspecjalizowane ONZ informują w raporcie, że produkcja żywności w Syrii w nadchodzącym roku jest poważnie zagrożona. Od wybuchu konfliktu zbiory spadły o 40 procent.

Po wizytach w maju i czerwcu Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oraz Światowy Program Żywnościowy (WFP) szacują, że kraj potrzebuje około półtora miliona ton zboża.

ONZ szacuje, że w sumie prawie 7 milionów ludzi potrzebuje pomocy humanitarnej na terenie Syrii. 2 miliony Syryjczyków musiało opuścić swoje domy, a około miliona przebywa w obozach dla uchodźców. Większość to kobiety i dzieci.

Czytaj więcej w Money.pl
Walczą o jedzenie. Pomocy potrzebują miliony W niektórych rejonach Syrii braki w zaopatrzeniu zaczynają być tak dotkliwe, że wypady za linię frontu, by zdobyć żywność, stały się codziennością - pisze w piątek Reuters. Pomocy potrzebują miliony ludzi.
Miasto w potrzasku. Krwawa walka o Hims W ataku użyto czołgów, samolotów i moździerzy.
Już ponad 100 tysięcy zabitych w Syrii Informuje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, które ma swą siedzibę w Londynie.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz