Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki w afryce
12.03.2011 16:23

Wojska Kaddafiego atakują Misratę

Armia chce odbić miasto z rąk rebeliantów. To ich ostatni bastion na zachodzie Libii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Siły lojalne wobec libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego zaatakowały miasto Misrata, pragnąc je odbić z rąk jego przeciwników - poinformowali mieszkańcy i rebelianci. Misrata znajduje się około 150 km na wschód od Trypolisu.

To, jak pisze Reuters, ostatnie miejsce na zachodzie kraju kontrolowane przez uczestników rewolty. Ich rzecznik w Misracie powiedział: _ Nie mamy wyboru, musimy walczyć _.

W nocy z piątku na sobotę siły zbrojne lojalne wobec Kadafiego wyparły rebeliantów z okolic ośrodka przemysłu naftowego Ras al-Unuf, przesuwając linię frontu na wschód - poinformował w sobotę jeden z rebelianckich oficerów.

Wcześniej siły Kadafiego przejęły kontrolę nad strategiczną Zawiją. Oddalone o 40 km na zachód od Trypolisu miasto Zawija było dotąd najbliższym stolicy bastionem rebeliantów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t134911.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bedzie;zakaz;lotow;nad;libia;nato;uderzy,135,0,791943.html) Będzie zakaz lotów nad Libią, NATO uderzy? Żołnierze Kaddafiego odbijają kolejne miasta. _ Dziś Zawija, jutro Bengazi, jest tylko Bóg, Muammar i Libia _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t134710.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;rakiety;i;czolgi;przeciw;rebeliantom,103,0,790631.html) Libia: Rakiety i czołgi przeciw rebeliantom Korespondent agencji Reutera widzieli rannych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t134911.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;wypuscila;holenderskich;zolnierzy,132,0,792196.html) Libia wypuściła holenderskich żołnierzy Dwóch mężczyzn i kobieta przylecieli w piątek rano na pokładzie greckiego samolotu wojskowego do Aten.
Tagi: zamieszki w afryce, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz