Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojska Kaddafiego wtargnęły do Tunezji

0
Podziel się

Starcie miało miejsce w przygranicznym mieście, gdzie schronili się libijscy powstańcy. Pociski spadły na domy.

Wojska Kaddafiego wtargnęły do Tunezji
(PAP/EPA)
bDADbuUR

Siły libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego starły się z wojskami tunezyjskimi w mieście Dehiba po tunezyjskiej stronie granicy - podała agencja Reutera, powołując się na mieszkańców.

- _ W centrum Dehiby dwie godziny temu doszło do intensywnej wymiany ognia _ - powiedział informator agencji. Dodał, że walki rozpoczęły się po zaatakowaniu przez siły reżimowe powstańców, którzy zajęli pozycje w tym tunezyjskim mieście.

Inny świadek powiedział, że pociski spadły na domy w Dehibie, w wyniku czego zginęła Tunezyjka.

bDADbuUT

Dzień wcześniej siły Kadafiego odbiły przejście graniczne Wazzan-Dehiba między Libią a Tunezją, opanowane w zeszłym tygodniu przez libijskich powstańców.

Atak sił Kadafiego na to przejście graniczne był oczekiwany. Tunezyjczycy ewakuowali stamtąd swych celników.

Odbite przez wojska reżimowe przejście graniczne leży na trasie prowadzącej z miasta Nalut do Dehiby, dokąd przed walkami uciekły tysiące libijskich uchodźców. Przejście jest oddalone o około 200 km od głównego przejścia tunezyjsko-libijskiego Ras Adżdir.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t138207.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/powstancy;prosza;zachod;o;smiglowce,237,0,819949.html) Powstańcy proszą Zachód o śmigłowce Kaddafi jest zrozpaczony i może użyć swojej broni chemicznej, ponieważ jest w beznadziejnej sytuacji - ostrzega były szef libijskiego MSW.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t138213.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/corka;kaddafiego;straszy;europe;imigranci;terror;wojna;domowa,226,0,818658.html) Córka Kaddafiego straszy Europę: imigranci, terror, wojna domowa Aisza Kaddafi podkreśla, że obecny kryzys w Libii bardzo zjednoczył jej rodzinę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t137515.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/beda;bombardowac;kaddafiego;az;odejdzie,188,0,812988.html) Będą bombardować Kaddafiego, aż odejdzie _ Tak długo jak w Libii będzie rządził Kadafi, NATO i jego partnerzy muszą kontynuować operację ochrony ludności cywilnej _.
bDADbuUZ
bDADbuVu
Źródło:
KOMENTARZE
(0)