Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojtunik: reforma nie powinna uszczuplić kompetencji CBA

0
Podziel się:

Zapowiadana przez premiera reforma służb specjalnych raczej nie zmieni zasad funkcjonowania CBA - uważa Paweł Wojtunik, szef biura.

Wojtunik: reforma nie powinna uszczuplić kompetencji CBA
(AGENCJA SE/East News)

Zapowiadana przez premiera reforma służb specjalnych raczej nie zmieni zasad funkcjonowania CBA. Paweł Wojtunik mówił, że według jego wiedzy, Centralne Biuro Antykorupcyjne będzie działać na dotychczasowych zasadach.

Według Wojtunika, w przyszłym roku na pewno budżet podległej mu służby zostanie utrzymany na podobnym poziomie co w tym roku. Co do planowanej reformy służb, wyraził nadzieję, że nie dotknie ona CBA. Zastrzegł, że o szczegółach reformy posiada ograniczoną wiedzę.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PAWŁA WOJTUNIKA:

Paweł Wojtunik podkreśla, że CBA ma raczej problem z nadmiarem zajęć, niż z brakiem obiektów zainteresowania. Dodał, że jak każdy szef chętnie zatrudniłby kolejnych funkcjonariuszy. Obecnie w CBA zatrudnionych jest około 900 osób. Budżet tej służby w tym roku to 108 milionów złotych.

CBA jest jednym z organizatorów Międzynarodowej Konferencji Antykorupcyjnej _ Europa bez korupcji _, która dziś odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier nie odpuści specsłużbom. Do reformy Premier Donald Tusk zapowiedział, że w najbliższych dniach spotka się z ministrami spraw wewnętrznych i obrony narodowej, żeby omówić plany zmian w służbach specjalnych.
Koniec samowoli służb. Co z podsłuchami? Prokurator generalny kwestionuje konstytucyjność przepisów, pozwalających służbom specjalnym podsłuchiwanie m.in. dziennikarzy i prawników.
Znana spółka pod okiem CBA. Złamała prawo CBA kontroluje wybrane zamówienia publiczne w spółce PGE Energia Jądrowa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)