Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wolne 12 listopada? Sejm dziś zdecyduje

224
Podziel się:

12 listopada ma być nowym dniem wolnym, choć nic jeszcze nie jest przesądzone. Teraz projekt ustawy musi znowu przejść przez Sejm. Dla posłów to sprawa priorytetowa podczas tego posiedzenia.

Posłowie zdecydują, czy 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy
Posłowie zdecydują, czy 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy (Piotr Molecki)
bETySZKd

12 listopada ma być nowym dniem wolnym, choć nic jeszcze nie jest przesądzone. Projekt ustawy musi znowu przejść przez Sejm. Dla posłów to sprawa priorytetowa.

Posiedzenie Sejmu rozpoczyna się 7 listopada, a kończy 9. Kwestia nowego wolnego dnia, czyli 12 listopada, jest dla Sejmu priorytetem.

Według wstępnego harmonogramu posiedzenia, posłowie mają zacząć zajmować się tą sprawą o godzinie 14, a na 14:15 przewidziane są już głosowania. Te, według harmonogramu, mają potrwać kwadrans.

bETySZKf

Sejm przyjął ustawę PiS o Święcie Narodowym 12 listopada w zeszłym tygodniu. Projekt trafił do Senatu. Tam z poprawkami poparło go 46 senatorów, a przeciwko było 20.

Ze względu na senackie poprawki projekt musiał jednak trafić znowu do Sejmu.

Zobacz także: PiS poślizgnął się na rozdawaniu. "Populizm przestał działać". Zobacz wideo:
bETySZKl

Wolne 12 listopada. Sejm, a potem prezydent

Jeśli Sejm zgodzi się przyjąć poprawiony projekt, dokument trafi na biurko prezydenta. Jego podpis wydaje się być tylko formalnością. - Prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę ustanawiającą 12 listopada dniem wolnym - zapowiedział już jego rzecznik Błażej Spychalski.

Wiele wskazuje, że projekt płynnie przejdzie przez Sejm. Pierwszą wersję ustawy poparło 233 posłów, przeciw było zaledwie 105, natomiast 77 wstrzymało się od głosu.

Pomysł nowego wolnego nie wszystkim się jednak podoba. Pracodawcy argumentują, że dodatkowe święto będzie po prostu za drogie. Konfederacja Lewiatan przewiduje, że może kosztować polską gospodarkę nawet 4 mld zł.

bETySZKm

- Stać nas, aby ten jeden dzień więcej poświęcić dla uczczenia tak ważnego dla Polaków święta. Pozwólmy ludziom poczuć podniosłość okrągłej rocznicy - bronił jednak pomysłu poseł PiS Robert Telus.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bETySZKG
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(224)
Kasia
3 lata temu
12 listopada przypada rocznica premiery filmu -O dwóch takich co ukradli Księżyc -i jest okazja dnia wolnego.
Daga
3 lata temu
W 15 minut rozwalą pracujących Polaków to brak szacunku dla swojego narodu.
xzes
3 lata temu
Duda w nocy podpisze,trzeba sluchac karla Jarussia.To ze to spowoduje milionowe straty w gospodarce ich nie obchodzi.Duda ma wszystko za daarmo,Dudusiowa swoje szmaty ii kosmettyki,oraz fryzjera i rechabilitacje,tez za darmo.Zyc nie uumierac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bETySZKH
korol
3 lata temu
11 i 12 listop. powinien byc zakaz całkowity sprzedaży alkoholu
Uwielbiam te ...
3 lata temu
Fajne te święto, zależy kto rządzi to usłużnie nawet swoim kosztem jako państwa wykonujemy rozkazy Brukseli lub Waszyngtonu. Moskwa chwilowo wypadła z udziałów. Niepodległość hahahahahaah
...
Następna strona