Notowania

Wolne 12 listopada? Sejm dziś zdecyduje

12 listopada ma być nowym dniem wolnym, choć nic jeszcze nie jest przesądzone. Teraz projekt ustawy musi znowu przejść przez Sejm. Dla posłów to sprawa priorytetowa podczas tego posiedzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Molecki)
Posłowie zdecydują, czy 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy

12 listopada ma być nowym dniem wolnym, choć nic jeszcze nie jest przesądzone. Projekt ustawy musi znowu przejść przez Sejm. Dla posłów to sprawa priorytetowa.

Posiedzenie Sejmu rozpoczyna się 7 listopada, a kończy 9. Kwestia nowego wolnego dnia, czyli 12 listopada, jest dla Sejmu priorytetem.

Według wstępnego harmonogramu posiedzenia, posłowie mają zacząć zajmować się tą sprawą o godzinie 14, a na 14:15 przewidziane są już głosowania. Te, według harmonogramu, mają potrwać kwadrans.

Sejm przyjął ustawę PiS o Święcie Narodowym 12 listopada w zeszłym tygodniu. Projekt trafił do Senatu. Tam z poprawkami poparło go 46 senatorów, a przeciwko było 20.

Ze względu na senackie poprawki projekt musiał jednak trafić znowu do Sejmu.

PiS poślizgnął się na rozdawaniu. "Populizm przestał działać". Zobacz wideo:

Wolne 12 listopada. Sejm, a potem prezydent

Jeśli Sejm zgodzi się przyjąć poprawiony projekt, dokument trafi na biurko prezydenta. Jego podpis wydaje się być tylko formalnością. - Prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę ustanawiającą 12 listopada dniem wolnym - zapowiedział już jego rzecznik Błażej Spychalski.

Wiele wskazuje, że projekt płynnie przejdzie przez Sejm. Pierwszą wersję ustawy poparło 233 posłów, przeciw było zaledwie 105, natomiast 77 wstrzymało się od głosu.

Pomysł nowego wolnego nie wszystkim się jednak podoba. Pracodawcy argumentują, że dodatkowe święto będzie po prostu za drogie. Konfederacja Lewiatan przewiduje, że może kosztować polską gospodarkę nawet 4 mld zł.

- Stać nas, aby ten jeden dzień więcej poświęcić dla uczczenia tak ważnego dla Polaków święta. Pozwólmy ludziom poczuć podniosłość okrągłej rocznicy - bronił jednak pomysłu poseł PiS Robert Telus.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: 12 listopada, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-11-2018

lkChodzę z bólem od dwóch tygodni, dzień i noc. Biegam po lekarzach prywatnych, bo przecież na NFZ nie można liczyć, a karetki to zabierają tylko … Czytaj całość

07-11-2018

EmerGłupota i niekompetencja , 15 min wystarczy a konsekwencją tego milionowe straty i chaos .Kolejny raz bezmyślność w obrocie 5 przed dwunastą ....

07-11-2018

agnieszkabrak słow,kolejne beznadziejne świeto

Rozwiń komentarze (224)