Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wrocław: Biznes nakręca turystykę

0
Podziel się:

Zdecydowana większość hotelowych gości w stolicy Dolnego Śląska to biznesmeni w podróży służbowej.

Wrocław: Biznes nakręca turystykę

ac">fot: wroclaw.pl[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://www.money.pl/galeria/wroclaw;w;obiektywie,galeria,709,0.html)Turyści biznesowi, przyjeżdżający w celach służbowych są najczęstszymi gośćmi stolicy Dolnego Ślaska. Nawet w miesiącach wakacyjnych średnio co drugi gość nocujący we wrocławskich hotelach przyjechał do stolicy Dolnego Śląska służbowo - wynika z badania Instytutu KerallaResearch zleconego przez Convention Bureau Wrocław

Wrocław - jako pierwsze miasto w Polsce - dokładnie policzył ile osób odwiedziło je w celach służbowych, z jakich krajów pochodzili goście i jak długo przebywali w mieście.

Z badania wynika, że od czerwca do grudnia 2007 w różnych typach turystyki biznesowej uczestniczyło blisko 263 tys. osób.

90 proc. natężenia wrocławskiej turystyki biznesowej obsługują hotele. W sumie w ciągu siedmiu miesięcy służbowo nocowało w nich 236 tys. osób.

To właśnie biznesmeni przyjeżdżający do Wrocławia służbowo byli zdecydowanie najliczniejszą grupą wśród hotelowych gości. Z 232 tysięcy osób które kupiły noclegi między czerwcem a grudniem, tylko 86 tys. to zwykli turyści. Reszta, czyli 63 proc. obłożenia przypada na gości nocujących służbowo.

ZOBACZ TAKŻE:

Wyjątkiem był sierpień, w którym _ tylko _ 47 proc. turystów przyjechało do miasta w celach biznesowych, a ponad połowa, bo 53 proc. w celach turystycznych

We wrześniu turystów biznesowych nocujących w hotelach wrocławskich było 63 proc., w październiku liczba ta wzrosła do 69 proc., a listopadzie do rekordowej liczby 77proc..

| BIZNES STAWIA NA WROCŁAW |
| --- |
| We Wrocławiu i okolicy zainwestowały m.in. takie firmy jak: LG Phillips LCD, LG Electronics, Volvo, Whirlpool, 3M, Bombardier Transportation, Wabco, Siemens, Fagor, Bosch, ProLogis, Cadbury, Cargill, Electrolux i Hewlett-Packard. |

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)