Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wskaźnik koniunktury w przemyśle w czerwcu wzrósł o 0,7 pkt

0
Podziel się:

Autorzy raportu zaznaczają, że poprawę koniunktury odnotowano tylko w sektorze prywatnym.

Wskaźnik koniunktury w przemyśle w czerwcu wzrósł o 0,7 pkt
(endostock - Fotolia.com)

Wskaźnik koniunktury w przemyśle w czerwcu zwiększył swoją wartość o 0,7 punktu do poziomu minus 6,8 pkt - wynika z badań Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH. W skali roku wskaźnik spadł o 9,4 pkt.

_ W czerwcu koniunktura w przemyśle przetwórczym uległa oczekiwanej poprawie. Była ona jednak niewielka. Wartości wskaźników koniunktury pozostają ciągle ujemne _ - napisano w raporcie IRG SGH.

Autorzy raportu zaznaczają, że poprawę koniunktury odnotowano tylko w sektorze prywatnym.

_ W publicznym miało miejsce pogorszenie koniunktury. Poziom produkcji zwiększył się, ale tylko w sektorze prywatnym. W obu sektorach odnotowano spadek portfela zamówień i zatrudnienia. Przedsiębiorstwa informują o spadku zapasów i pogorszeniu ich kondycji finansowej. Opinie przedsiębiorstw o ogólnej kondycji gospodarki polskiej niewiele się zmieniły. Saldo tego pytania ciągle pozostaje ujemne i najniższe spośród wszystkich pytań ankiety _ - napisano.

IRG SGH podaje, że w przekroju według głównych grup produktowych poprawę koniunktury odnotowano w produkcji półproduktów i produkcji dóbr inwestycyjnych.

_ Spadek miał miejsce w produkcji trwałych i nietrwałych dóbr konsumpcyjnych oraz produkcji energii _ - napisano.

W przekroju regionalnym poprawę koniunktury odnotowano w 7 województwach. _ Największą w województwach opolskim i podlaskim. Największe pogorszenie koniunktury miało miejsce w województwach lubelskim i łódzkim _ - napisano.

W przekroju według wielkości zatrudnienia poprawa koniunktury miała miejsce w przedsiębiorstwach średnich.

_ Najwyższą wartość, +1,3 pkt. wskaźnik koniunktury przyjął dla przedsiębiorstw zatrudniających od 251 do 500 pracowników _ - wynika z badania IRG SGH.

Czytaj więcej w Money.pl
System podatkowy w Polce działa jak straszak Druzgocący raport Deloitte w sprawie przemysłu wydobywczego. Brak przepisów, nieprzejrzysty system podatkowy, słaby stan infrastruktury.
Chińskie firmy gotowe na przejęcia w Europie Coraz więcej firm z rejonu Azji i Pacyfiku zgromadziło środki na ekspansję zagraniczną, upatrując w tym najlepszy sposób na swój rozwój.
Gospodarka Chin zwalnia. Wszystko przez... Yang Weixiao, analityk z biura maklerskiego Lianxun Securities Co uważa, że większym zagrożeniem niż inflacja jest dla chińskiej gospodarki słabnąca koniunktura w przemyśle.
przemysł
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)