Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wsparcie dla producentów sera zatrzymane

0
Podziel się:

Wsparcie dla producentów sera, dotkniętych przez rosyjskie embargo, zatrzymane.

Wsparcie dla producentów sera zatrzymane
(Mallivan/Dreamstime)
bETRecMl

Komisja Europejska oficjalnie ogłosiła dziś decyzję o zakończeniu wypłat na prywatne przechowywanie towarów z powodu nieprawidłowości w składanych wnioskach. Tym razem zawiniły Włochy.

Na początku września Bruksela przyjęła pakiet mający na celu pokrycie kosztów prywatnego przechowywania masła, odtłuszczonego mleka w proszku oraz niektórych serów. Wnioski w tej sprawie napłynęły jednak głównie z regionów, w których - jak podkreśla Komisja - tradycyjnie nie produkuje się serów eksportowanych w dużych ilościach do Rosji.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że chodzi o Włochy, które w ciągu zaledwie dwóch tygodni po uruchomieniu pakietu zgłosiły zapotrzebowanie na dofinansowanie prywatnego przechowywania prawie 84 tysięcy ton sera. Limit dopłat na ten cel ustalony przez Komisję wynosi zaś 155 tysięcy ton.

bETRecMn

Wcześniej Bruksela zawiesiła wsparcie dla producentów warzyw i owoców, które się szybko psują. Środki na ten cel bowiem wyczerpały się głównie w wyniku licznych wniosków napływających z Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
KE proponuje umowę, Rosja ostrzega Kijów W Moskwie media podały, że UE za tydzień może uruchomić proces uchylania sankcji nałożonych na Rosję.
KE da rolnikom z Polski tylko kilka mln euro Kolejny program wsparcia dla rolników poszkodowanych w wyniku rosyjskiego embarga na unijną żywność może wynieść ponad 125 mln euro; Polsce nie przypadnie z niego jednak zbyt wiele.
Zamach na Komisję Europejską? Zaprzeczają W weekend holenderska telewizja NOS poinformowała, że belgijskie władze zatrzymały na początku sierpnia na lotnisku w Brukseli dwie osoby podejrzane o planowanie zamachu na budynki KE w Brukseli.
bETRecMO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)