Notowania

reforma ofe
26.08.2013 09:15

Wybór wariantu OFE na początku września

Minister pracy Włodzimierz Kosiniak-Kamysz mówi, że w tym tygodniu rozstrzygają się ostatnie konsultacje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Matloch/Reporter)

Wybór wariantu zmian w OFE przez rząd najprawdopodobniej nastąpi na początku września. Ten tydzień ministerstwa pracy i finansów chcą wykorzystać na konsultacje - poinformował w poniedziałek minister pracy Włodzimierz Kosiniak-Kamysz.

W ubiegłym tygodniu premier Donald Tusk poinformował, że do końca sierpnia rząd podejmie decyzję w sprawie wyboru wariantu zmian w OFE.

_ - Tak do końca sierpnia daliśmy sobie czas na dyskusję i spotkania. (...) Teraz przyszedł ten moment na wyciąganie wniosków z tych konsultacji, dyskusji. Jutro nie ma tego punktu w porządku obrad (rządu - PAP). Jeszcze w tym tygodniu sporo spotkań przed nami, czyli Ministerstwem Pracy, Ministerstwem Finansów. Warto wykorzystać ten czas do końca sierpnia, żeby na początku pewnie września podjąć określone decyzje _ - powiedział na antenie Trójki minister pracy.

_ Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/49/m280625.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/adam;maciejewski;dla;money;pl;nie;wierze;w;nacjonalizacje;ofe,85,0,1369429.html) *Prezes GPW dla Money.pl: Nie wierzę w nacjonalizację OFE * Adam Maciejewski mówi, jak zmiany w OFE wpłyną na rynek kapitałowy oraz co czeka giełdę w najbliższym czasie. - Do końca sierpnia będziemy po tych wszystkich dyskusjach, konsultacjach, analizie raportu i po wnioskach, jakie do nas napływają. (...) Tego nie wykluczałbym (że rząd wybierze wariant zmian w OFE - Red.) - czy to koniec tego tygodnia, czy początek przyszłego. To jest kilka dni różnicy. W najbliższym czasie _ - dodał Kosiniak-Kamysz.

Na początku lipca rząd zarekomendował przekazanie do konsultacji społecznych trzech propozycji zmian w systemie emerytalnym: likwidację obligacyjnej części OFE, dobrowolność udziału w OFE i dobrowolność udziału w OFE z dodatkową składką.

Czytaj więcej w Money.pl
Wiadomo, kiedy będą zmiany w emeryturach Najważniejsze jest bezpieczeństwo emerytur, które powinny być dożywotnie.
Sczegóły w sprawie OFE jeszcze w sierpniu? Pod koniec sierpnia rząd będzie gotowy przedstawić wariant zmian w systemie emerytalnym dotyczącym OFE - zapowiedział premier.
Rząd płacił za negatywne komentarze o OFE? Paweł Graś potwierdza: Kancelaria Premiera współpracuje z firmą PR, która wspomaga rząd w działaniach w mediach społecznościowych.
Tagi: reforma ofe, ofe, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz