Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory prezydenckie 2015. Magdalena Ogórek przedstawi założenia programu

0
Podziel się

Kandydatka SLD chce zaprezentować propozycję prezydentury czynnej, takiej która będzie dostrzegała problemy młodych ludzi, emigracji, bezrobocia, wysokich podatków, służby zdrowia.

Wybory prezydenckie 2015. Magdalena Ogórek przedstawi założenia programu
(PAP/Marcin Obara)
bEqDjNqt

Kandydatka SLD na prezydenta Magdalena Ogórek przedstawi w niedzielę główne cele kampanii prezydenckiej oraz założenia swojego programu wyborczego - powiedział sekretarz generalny Sojuszu Krzysztof Gawkowski. Na sobotę planowane jest spotkanie młodych działaczy SLD.

Niedzielna konferencja będzie inauguracyjnym wystąpieniem Magdaleny Ogórek. - _ Tak późno, dlatego że plan był taki, by uszanować ten czas żałobny po śmierci Józefa Oleksego _ - tłumaczył Gawkowski. W ubiegły piątek zmarł były premier Józef Oleksy; w ten piątek odbędzie się jego pogrzeb.

Rzecznik SLD Dariusz Joński podkreśla, że M. Ogórek chce zaprezentować propozycję prezydentury czynnej, nie biernej, takiej _ która będzie dostrzegała problemy młodych ludzi, emigracji, bezrobocia, wysokich podatków, służby zdrowia _.

bEqDjNqv

Zarówno Joński jak i Gawkowski uważają, że kandydatka Sojuszu ma szansę na wejście do drugiej tury wyborów prezydenckich. Gawkowski podkreśla, że kandydatka SLD zajmuje _ trzecie, mocne miejsce w sondażowym wyścigu _. _ - Ale liczymy, że to nie jest koniec tej drogi, tylko będzie ścigała się o drugie miejsce z Andrzejem Dudą (kandydatem PiS). Także zdaniem Jońskiego, Ogórek ma szansę pokonać Dudę. To jest celem na pewno _ - podkreśla.

Z poniedziałkowego sondażu Millward Brown dla TVN i TVN24 wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałby je w pierwszej turze urzędujący prezydent Bronisław Komorowski, na którego głosowałoby 65 proc. badanych. Drugie miejsce zająłby kandydat PiS Andrzej Duda (21 proc.), trzecie - kandydatka SLD Magdalena Ogórek (6 proc.).

W sobotę rano Sojusz planuje spotkanie młodych samorządowców SLD i parlamentarzystów. - _ Spotykamy się m.in. po to, by się pochylić nad problemami ludzi młodych. Chcemy powołać kilka zespołów problemowych, chcemy żeby ci młodzi samorządowcy pomogli nam, młodym parlamentarzystom, byśmy przedkładali projekty ustaw, które by dotyczyły właśnie problemów ludzi młodych _ - mówi Joński.

Według Gawkowskiego, będzie to spotkanie pod hasłem _ Złotej pięćdziesiątki _. _ - Chcemy, by to było 50 osób, które będą stanowiły o przyszłości młodej lewicy w Polsce _ - podkreśla. Uczestnicy spotkania będą chcieli spotkać się również z Magdaleną Ogórek.

bEqDjNqB

W spotkaniu - oprócz obydwu polityków - udział mają wziąć także m.in. posłowie Tomasz Kamiński, Krzysztof Kłosowski oraz Maciej Banaszak, były rzecznik Sojuszu Tomasz Kalita, starosta sulęciński Patryk Lewicki, wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, prezydent Mielca Daniel Kozdęba oraz prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Plany SLD na najbliższe tygodnie to również objazd po kraju lidera SLD Leszka Millera oraz sekretarza generalnego Sojuszu. Planowane są spotkania z lokalnymi działaczami Sojuszu.

W połowie lutego Sojusz zamierza zorganizować konwencję, na której przedstawiony zostanie program wyborczy.

Czytaj więcej w Money.pl
Unia Pracy zrywa koalicję z SLD UP ma zastrzeżenia m. in. do sposobu zaprezentowania w piątek kandydatki Sojuszu na prezydenta Magdaleny Ogórek.
Grzegorz Napieralski zawieszony! Sprawa będzie skierowana do partyjnego sądu.
Zaskoczenie: Oto kandydatka SLD na prezydenta - _ To symbol zmiany pokoleniowej i otwarcia polskiej polityki _ - oświadczył szef SLD Leszek Miller.
bEqDjNqW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)