Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory prezydenckie 2015
25.05.2015 20:36

Wybory prezydenckie 2015. Resort finansów studzi emocje po głosowaniu

- Będziemy zgodnie z harmonogramem pracować nad kolejnymi ustawami, niezależnie od zmiany na stanowisku prezydenta - mówi Mateusz Szczurek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk / East News)

Ministerstwo Finansów będzie - zgodnie z przyjętym dotychczas harmonogramem - pracować nad kolejnymi ustawami, niezależnie od zmiany na stanowisku prezydenta RP - powiedział szef tego resortu Mateusz Szczurek (na zdjęciu).

Jak powiedział w poniedziałek dziennikarzom w Augustowie (podlaskie), gdzie brał udział w konferencji naukowej "Ordynacja podatkowa w praktyce", że to rząd jest odpowiedzialny za budżet na kolejne lata.

- Pieniędzy w budżecie od zapowiedzi, czy też nawet propozycji legislacyjnych, nie przybywa. Moim obowiązkiem jest skonstruować taki budżet, który jest odpowiedzialny, a jednocześnie prorozwojowy, i taki on właśnie będzie. Z tego tytułu zmiana na stanowisku prezydenta aż tak dużo w filozofii tworzenia budżetu nie zmienia - powiedział minister finansów.

- W kalendarzu legislacyjnym w planach Ministerstwa Finansów jest cały szereg ustaw związanych z regulacją rynków finansowych. Część z nich dotyczy implementacji dyrektyw unijnych. Tam terminy upływają nieubłaganie i nad nimi prace się toczą - mówił Szczurek.

Wyraził nadzieję, że w Sejmie będą szybko toczyły się prace nad dużą nowelizacją ordynacji podatkowej. - Czeka również propozycja zmian ustawy o podatku dochodowym, która pozwala na preferencje podatkowe dla firm, które tworzą miejsca w żłobkach i przedszkolach - dodał.

- Mam nadzieję, że zostaną przyjęte przez parlament. I znów niezależnie od tego, kto będzie akurat w Pałacu Prezydenckim. Dobre ustawy są dobre nie dlatego, że ktoś rządzi czy że ktoś jest prezydentem albo nie. Kalendarz prac sejmowych przecież nie będzie się zmieniał razem ze zmianą na stanowisku prezydenta RP - powiedział minister Szczurek.

Od lipca koniec korekty podatku VAT w związku z upadłością kontrahenta: Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wybory prezydenckie 2015, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz