Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Andrzej Duda
18.05.2015 15:14

Wybory prezydenckie. Andrzej Duda jednak nie blokuje etatu na uniwersytecie

Rzecznik uczelni wyjaśnił, że na czas nieobecności pracownika, poszukuje się osoby, która mogłaby go zastąpić.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

Andrzej Duda od blisko dziesięciu lat z roczną przerwą jest na urlopie bezpłatnym - potwierdza rzecznik Uniwersytetu Jagiellońskiego - Adrian Ochalik. Dodaje, że z pracownikiem, który zastępuje Andrzeja Dudę podpisana została umowa o etat na trzy lata.

Bronisław Komorowski wypomniał w czasie debaty Andrzejowi Dudzie że "blokuje etat" na uczelni.

W przypadku posła, czy senatora władze uczelni nie mogą odmówić przyznania bezpłatnego urlopu - mówi Adrian Ochalik. Istnieje wręcz obowiązek udzielenia takiego urlopu.

Rzecznik uczelni wyjaśnił, że na czas nieobecności pracownika, poszukuje się osoby, która mogłaby go zastąpić. - Z pracownikiem, który zastępuje Andrzeja Dudę podpisana została umowa o etat na trzy lata - dodaje Adrian Ochalik. Europoseł może przerwać urlop i wrócić na uczelnie w każdej chwili.

Andrzej Duda to niejedyny polityk, który ma etat na uczelni i jest na urlopie bezpłatnym. Jak dowiedziała się IAR na Uniwersytecie Warszawskim, prezydencki doradca Tomasz Nałęcz jest na urlopie od października 2010 roku; na razie wolne na uczelni ma do końca września tego roku.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości jest zatrudniony w Katedrze Prawa Administracyjnego UJ.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto pomysły kandydatów na prezydenta dotyczące gospodarki Za koszty obietnic można by wybudować 35 Stadionów Narodowych i kupić 400 składów Pendolino.
Andrzej Duda wygrywa w I turze wyborów. Wielki sukces Pawła Kukiza Zobacz wyniki sondażu Ipsos dla TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsat News.
Zobacz, jak prezydent spełniał wyborcze obietnice Bronisław Komorowski pod względem inicjatywy wypada zdecydowanie gorzej niż jego dwaj poprzednicy.
Tagi: Andrzej Duda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz