Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory prezydenckie w Afganistanie. Były fałszerstwa?

0
Podziel się:

Faworyt wyborów Abdullah Abdullah zarzuca fałszerstwa komisji wyborczej oraz dotychczasowym władzom.

Wybory prezydenckie w Afganistanie. Były fałszerstwa?
(S.K. Vemmer/defenseimagery.mil/public domain)
bEEgZJVh

Ustępujący prezydent Afganistanu Hamid Karzaj (na zdjęciu) zwrócił się z prośbą do ONZ o pomoc w rozwiązaniu patowej sytuacji. Ma to związek z kwestią domniemanych fałszerstw podczas niedawnych wyborów prezydenckich.

Faworyt wyborów Abdullah Abdullah zarzuca fałszerstwa komisji wyborczej oraz dotychczasowym władzom. Jednocześnie grozi, że nie uzna wyników wyborów. Abdullah Abdullah twierdzi, że komisja wyborcza jest posłuszna dotychczasowemu prezydentowi Hamidowi Karzajowi, a ten faworyzuje jego przeciwnika.

Dowodem na to miałby być fakt, iż w dniu drugiej tury wyborów sekretarz afgańskiej komisji miał być przyłapany na dorzucaniu głosów do urny. Abdullah twierdzi, że policja nie zajęła się tą sprawą.

bEEgZJVj

W kraju narasta społeczne niezadowolenie. Zwolennicy Abdullaha planują na sobotę demonstracje. Krok Karzaja to prawdopodobnie próba załagodzenia napięcia. - Spory i wątpliwości podczas wyborów są rzeczą naturalną - stwierdził urzędujący prezydent.

Czytaj więcej w Money.pl
Afganistan bez Al-Kaidy? Tak zapewnia Karzaj Ustępujący prezydent Afganistanu skrytykował politykę poprzedniego prezydenta USA George'a W. Busha. W jego ocenie wojna z terroryzmem była źle prowadzona i uderzała w ludność cywilną Afganistanu.
Wybory prezydenckie w cieniu zamachów Ministerstwo spraw wewnętrznych podało, że w 150 zamachach zginęło co najmniej 20 cywilów, 11 policjantów i 15 wojskowych.
bEEgZJVK
KOMENTARZE
(0)