Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe. Palikotowi kończy się cierpliwość?

0
Podziel się:

Szef Twojego Ruchu poinformował, że w rozmowie z Leszkiem Millerem złożył propozycję ostatniej szansy, wspólnego startu w wyborach samorządowych.

Wybory samorządowe. Palikotowi kończy się cierpliwość?
(PAP/Marcin Obara)

Szef Twojego Ruchu poinformował, że w rozmowie z Leszkiem Millerem _ złożył propozycję ostatniej szansy, wspólnego startu w wyborach do sejmików wojewódzkich _. Palikot uważa, że obie partie mogłyby wystartować pod szyldem: _ Lewica Razem _ lub _ SLD-Twój Ruch-Lewica Razem _.

W środę Miller poinformował po posiedzeniu zarządu swojej partii, że SLD skieruje do wszystkich lewicowych formacji politycznych i związków zawodowych propozycję utworzenia komitetu wyborczego pod nazwą _ SLD - Lewica Razem _. Dodał, że Sojusz deklaruje gotowość oddania połowy wszystkich miejsc na listach tego komitetu zainteresowanym organizacjom i działaczom.

_ - Propozycja SLD złożona kilka dni temu jest nie do przyjęcia dla Twojego Ruchu. Warunki przedstawione przez Sojusz są zaporowe i świadczą o niechęci zawarcia porozumienia _ - ocenił Palikot.

Dlatego, jak mówił, _ ze względu na zagrożenie rządami PiS _ złożył Millerowi propozycję ostatniej szansy, wspólnego startu w jesiennych wyborach do sejmików wojewódzkich.

Szef Twojego Ruchu poinformował, że przedstawił Millerowi dwie propozycje szyldu, pod którym obie partie mogłyby startować: _ Lewica Razem _ lub _ SLD-Twój Ruch-Lewica Razem _. _ - Te dwie nazwy są dla nas do przyjęcia _ - powiedział Palikot.

Lider TR zaproponował także _ zawieszenie broni w sprawie ustroju samorządowego _, czyli, jak mówił, obie strony akceptują ten podział, który jest w Polsce dzisiaj. SLD postulowało w ostatnim czasie powrót do 49 województw.

Z kolei jeśli chodzi o miejsca na listach, to zgodnie z propozycją Palikota jedna trzecia miejsc miałaby być dla działaczy SLD, jedna trzecia dla działaczy Twojego Ruchu, a jedna trzecia dla działaczy innych środowisk lewicowych. To, według Palikota, _ bardzo kompromisowe rozwiązanie _. _ - Szanuje (propozycja) obecną pozycję działaczy samorządowych SLD, nie zamyka list przed innymi i zachowuje autonomiczność podmiotów _ - podkreślił Palikot.

Według szefa TR, Miller ma skonsultować tę propozycję ze strukturami Sojuszu i odpowiedzieć na nią w sobotę. Z kolei w przyszłym tygodniu w czwartek, zapowiedział Palikot, zbierze się zarząd Twojego Ruchu, który ma rozstrzygnąć, czy jest możliwość współpracy czy nie. _ Jesteśmy gotowi do samodzielnego startu, jeśli nie będzie porozumienia, w czwartek zatwierdzimy własne listy _ - powiedział przewodniczący Twojego Ruchu.

Tadeusz Iwiński z zarządu SLD powiedział z kolei dziennikarzom, że Sojusz może rozważyć, czy te propozycje mogą być przyjęte, _ ale nie wydaje mu się, by tak mogło być _. _ Trudno by nam było zmienić zdanie, skoro 30 osób z zarządu krajowego Sojuszu poparło naszą propozycję _ - powiedział Iwiński.

Czytaj więcej w Money.pl
Miller radzi Palikotowi. "Powinien milczeć" - _ Dobrze byłoby, żeby Janusz Palikot skorzystał z wakacji, wyluzował się, odpoczął... _ - mówił lider SLD.
Koalicja SLD i Ruchu Palikota. Dziś spotkanie Wczoraj w Sejmie z kierownictwem SLD spotkało się 16 szefów rad wojewódzkich partii. Po tym spotkaniu politycy SLD nie chcieli wypowiadać się na temat oczekiwań, jakie zostaną zgłoszone podczas rozmów z Nowacką i jej współpracownikami.
Strategia Twojego Ruchu przed wyborami. To koniec... Jan Hartman nie wyklucza, że TR będzie współpracował z inną partią. Którą?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)