Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory uzupełniające do Senatu. Kaczyński zachęca do poparcia kandydata PiS

0
Podziel się:

Platforma Obywatelska zdecydowała się na posunięcie bardzo ryzykowne oraz uciekła z placu boju.

Wybory uzupełniające do Senatu. Kaczyński zachęca do poparcia kandydata PiS
(PAP/Darek Delmanowicz)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński (na zdj.) zachęcał w Strzyżowie na Podkarpaciu, podczas spotkania z mieszkańcami, do poparcia w wyborach uzupełniających do Senatu kandydata PiS Zdzisława Pupy.

Wybory uzupełniające w okręgu obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne, gdy dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Głosowanie odbędzie się 8 września.

- _ Kandydatem naszym jest ktoś, kto jest doświadczonym parlamentarzystą, i posłem i senatorem _ - podkreślał prezes PiS.

Pupa był posłem AWS w latach 1997-2001. Później był radnym sejmiku podkarpackiego. Od 2007 do 2011 był senatorem wybranym z list PiS. W 2011 bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski.

Zwracając się o zagłosowanie na Zdzisława Pupę, Kaczyński mówił, że będzie to poparcie nie tylko osoby, ale także _ dla pewnej koncepcji, pewnej idei, dla idei bardzo prostej: żeby to wszystko, co się w naszym kraju wyprawia i wokół naszego kraju wyprawia, zmieniło _.

Zdaniem byłego premiera Platforma Obywatelska popierając w tych wyborach Mariusza Kawę, jako wspólnego kandydata ludowców i PO _ zdecydowała się na posunięcie bardzo ryzykowne _ oraz _ uciekła z placu boju _. Kawa jest szefem klubu radnych PSL w sejmiku woj. podkarpackiego.

- _ Pan Kawa, który został przedstawiony jako kandydat koalicji, tej koalicji dzisiaj rządzącej reprezentuje PSL. Jak rządził PSL, jego marszałek, to państwo i wiedzą i sądzę, że jeszcze się sporo dowiedzą _ - mówił w swoim wystąpieniu Kaczyński.

Nawiązał tym do odwołania w maju br. poprzedniego marszałka Podkarpacia Mirosława Karapyty (PSL), któremu prokuratura w Lublinie postawiła siedem zarzutów korupcyjnych. Wówczas marszałkiem wybrany został Władysław Ortyl (PiS).

Prezes PiS zauważył też, że obecny rząd, w którym koalicjantem jest PSL znacznie ograniczył wydatki na rolnictwo.

- _ W tych wyborach ta kartka będzie także kartką, jeżeli byłoby to poparcie dla pana Kawy, za Tuskiem, za Piechocińskim, za PSL-em, za Karapytą. To jest pan, który cały ten bagaż wziął na siebie _ - podkreślił Kaczyński.

Zachęcał też licznie zgromadzonych do wzięcia udziału w wyborach uzupełniających.

Kaczyński przebywa na Podkarpaciu z dwudniową wizytą. Wczoraj spotkał się z mieszkańcami Ustrzyk Dolnych, Leska i Brzozowa. Dziś odwiedził Strzyżów. Spotka się jeszcze z mieszkańcami Ropczyc i Dębicy.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS przekonane o zwycięstwie. "To sygnał" Z poparciem Prawa i Sprawiedliwości startuje poseł Bolesław Piecha.
Prywatyzacja partii politycznych? Tak będzie jeśli... Nie da się odejść od obecnego modelu finansowania partii. _ Likwidacja państwowych dotacji doprowadzi do ich oligarchizacji _.
PiS stał za "taśmami prawdy"? Przed drugą turą wyborów PiS zamówił sondaż. Wynikało z niego, że Wilk przegra wybory z kandydatką PO. Co na to partia?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)