Notowania

wybory w algierii
12.05.2012 19:54

Wybory w Algierii. Unia chwali, czasna dalsze kroki

Unia Europejska pozytywnie oceniła wybory parlamentarne w Algierii, widząc w nich krok naprzód w reformowaniu kraju i zmierzaniu ku zasadom demokracji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Unia Europejska pozytywnie oceniła wybory parlamentarne w Algierii, widząc w nich _ krok naprzód _ w reformowaniu kraju i zmierzaniu ku zasadom demokracji. Wybory, które odbyły się w czwartek, wygrały partie rządzące.

_ - UE ma nadzieję, że nowy parlament przyspieszy proces reform, opartych na zasadach demokracji i poszanowaniu praw człowieka _ - oświadczyli szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton i komisarz ds. rozszerzenia i polityki sąsiedztwa Sztefan Fuele.

_ - Uważamy te wybory za krok naprzód w procesie reform, który zaczął się w Algierii w kwietniu r. 2011 i powinien doprowadzić do zmiany konstytucji w celu skonsolidowania demokracji i rządów prawa zgodnie z oczekiwaniami Algierczyków _ - głosi wspólne oświadczenie obojga unijnych polityków.

Czwartkowe wybory, w których - wbrew oczekiwaniom - islamiści ponieśli istotne straty, to pierwsze głosowanie, na które Algieria zaprosiła obserwatorów UE - pisze agencja Reuters.

Szef unijnej misji obserwatorów Jose Ignacio Salafranca powiedział, że na wyborach były pewne braki techniczne, lecz że _ punktów pozytywnych było nie mniej niż negatywnych _.

Nowy parlament będzie miał za zadanie m.in. zmianę dotychczasowej konstytucji kraju i przygotowanie sceny na ważne wybory prezydenckie przewidziane na 2014 rok, kiedy upływa trzecia kadencja obecnego prezydenta Abdelaziza Butefliki, rządzącego Algierią od 1999 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybrali ten sam rząd, który niedawno obalili Rządzący w Algierii od 50 lat Front Wyzwolenia Narodowego znalazł się na pierwszym miejscu, poprawiając swój wynik wyborczy.
Al-Kaida przeciw "chirurgii plastycznej" Al Kaida nazywa wybory w Algierii "chirurgią plastyczną".
W dwa dni wydano tam 16 wyroków śmierci Sąd w Algierze skazał na karę śmierci w sumie 16 oskarżonych o zorganizowanie zamachów terrorystycznych w stolicy kraju w kwietniu 2007 roku.
Tagi: wybory w algierii, algieria, wybory, islamiści, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz