Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w Niemczech. Obama gratuluje Merkel

0
Podziel się:

Prezydent podkreślił, jak bardzo ceni sobie przyjaźń z Merkel, jej siłę przewodzenia i niezłomne wspieranie relacji transatlantyckiej.

Wybory w Niemczech. Obama gratuluje Merkel
(PAP/EPA)

Prezydent USA telefonicznie pogratulował kanclerz Niemiec Angeli Merkel jej wyborczego sukcesu- poinformował Biały Dom.

Prezydent podkreślił, jak bardzo ceni sobie przyjaźń z Merkel, jej siłę przewodzenia i niezłomne wspieranie relacji transatlantyckiej. Oboje uzgodnili kontynuowanie ich ścisłej współpracy w kluczowych kwestiach o wymiarze regionalnym i globalnym.

Według oficjalnych wstępnych wyników niedzielnych wyborów kierowany przez Merkel chadecki blok CDU/CSU uzyskał 41,5 proc. głosów, zdobywając 311 spośród łącznie 630 miejsc w Bundestagu.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/m283572.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/hiszpanska;gielda;przestraszyla;sie;merkel,206,0,1387726.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Hiszpańska giełda przestraszyła się Merkel Giełda w Madrycie zamknęła dzisiejszą sesję największymi spadkami w całej Europie. Spadły notowania wszystkich banków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/m75344.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wybory;w;niemczech;imponujacy;tryumf;angeli;merkel,30,0,1387294.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Merkel może krótko cieszyć się z wygranej Kilka brakujących mandatów do absolutnej większości to najlepszy możliwy wynik dla Angeli Merkel. Nie tyle zwyciężyła w wyborach do Bundestagu, co umocniła się u władzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/m283556.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/romb;merkel;kontra;srodkowy;palec;kandydaci;na;kanclerza;walcza;na;gesty,130,0,1386882.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Romb Merkel" kontra środkowy palec. Kandydaci na kanclerza walczą na gesty W centrum Berlina wisi gigantyczny plakat z charakterystycznym dla Angeli Merkel ułożeniem dłoni. _ Zachowaj spokój i głosuj na kanclerz _- to hasło kampanii CDU.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)