Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w PO. Europoseł Piotr Borys złożył doniesienie do prokuratury

0
Podziel się:

Borys w rozmowie podkreślił, że po doniesieniach medialnych i oświadczeniu działacza PO Edwarda Klimka, złożenie doniesienia do prokuratury było jego obowiązkiem.

Wybory w PO. Europoseł Piotr Borys złożył doniesienie do prokuratury
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
bFeMIWZN

Europoseł PO Piotr Borys złożył dziś do Prokuratury Okręgowej w Legnicy doniesienie w sprawie nieprawidłowości podczas wyborów władz dolnośląskiej Platformy.

Borys w rozmowie podkreślił, że _ po doniesieniach medialnych i oświadczeniu działacza PO Edwarda Klimka _, złożenie doniesienia do prokuratury było jego obowiązkiem.

W zamieszczonym w internecie tekście _ Dolnośląskie taśmy prawdy. Praca za głos na zjeździe _ _ Newsweek _ podał, że dotarł do nagrania, na którym słychać, jak poseł PO Norbert Wojnarowski, stronnik europosła Jacka Protasiewicza, obiecuje jednemu z delegatów na zjazd dolnośląskiej PO Edwardowi Klimce załatwienie stanowiska w KGHM. W zamian chce oddania głosu na Protasiewicza, który o funkcję szefa dolnośląskiego regionu Platformy rywalizował z Grzegorzem Schetyną.

bFeMIWZP

Później _ Newsweek _ poinformował, że dotarł do oświadczenia Klimki, w którym działacz PO twierdzi, że to Wojnarowski poprosił o rozmowę z nim, i że po godzinie od spotkania z posłem zadzwonił do niego jeden z wiceprezesów KGHM. Klimka ocenia, że samo spotkanie miało na celu zaproponowanie mu pracy, ale _ z sugestią odpowiedniego głosowania _. Jak podkreśla, wcześniej przez rok Wojnarowski nie kontaktował się z nim w ogóle.

_ Nie mogę zgodzić się na sytuację, w której do pana Klimki przed zjazdem regionalnym dzwoni jeden z wiceprezesów KGHM i mówi, że we wtorek ma przyjść na rozmowę w sprawie pracy ze zdjęciem karty do głosowania ze zjazdu _ - powiedział Borys.

Jak powiedziała dziś rzecznik legnickiej prokuratury Lilianna Łukasiewicz, prokuratora będzie prowadzić łączne postępowanie sprawdzające, o którym zdecydowano zarówno po doniesieniach medialnych, jak i zawiadomieniu złożonym w środę osobiście przez Borysa.

_ Prokurator ma 30 dni na decyzję, czy zostanie wszczęte dochodzenie w tej sprawie _ - powiedziała Łukasiewicz.

bFeMIWZV

Podkreśliła, że prokuratura najpierw zainteresowała się doniesieniami medialnymi po zjeździe dolnośląskich struktur Platformy Obywatelskiej. _ Postępowanie sprawdzające toczy się w związku z artykułem 230 paragraf 1 Kodeksu karnego, czyli chodzi o ustalenie, czy mogło dojść do obietnicy korzyści majątkowych lub osobistych w zamian za odpowiednie głosowanie podczas wyborów _ - powiedziała Łukasiewicz.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/192/m197824.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wybory;w;po;wojnarowski;tekst;zostal;wyrwany;z;kontekstu,97,0,1411681.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Zagoniłem się w rozmowach. Stało się"
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/57/m287033.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybory;w;po;do;powtorki;jest;kolejne;nagranie,82,0,1411666.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wybory w PO. Jest kolejne nagranie
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/15/m259343.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wybory;w;po;do;powtorki;gras;winni;zostana;ukarani,73,0,1411657.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wybory w PO do powtórki? Graś: winnych ukarzemy
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/88/m281176.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grupinski;za;powtorzeniem;wyborow;na;dolnym;slasku,154,0,1410970.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Grupiński za powtórzeniem wyborów
bFeMIXaq
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)