Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w USA. Moskwa krytykuje kandydata na prezydenta

0
Podziel się:

Romney powiedział, że jeśli wygra, to będzie wobec Moskwy mniej elastyczny niż obecny prezydent USA.

Wybory w USA. Moskwa krytykuje kandydata na prezydenta
(J.B Nicholas/Splash News/EAST NEWS)
bFgrgMJh

Rzecznik prezydenta Władimira Putina uznał za _ niedopuszczalne _ uwagi republikańskiego kandydata na prezydenta USA Mitta Romneya na temat Rosji. Romney powiedział, że jeśli wygra, to będzie wobec Moskwy mniej _ elastyczny _ niż obecny prezydent USA.

_ - W trakcie oficjalnych kontaktów na różnych szczeblach Moskwa i Waszyngton niejednokrotnie podkreślały zrozumienie niedopuszczalności sytuacji, kiedy stosunki dwustronne padają ofiarą kampanii przedwyborczych _ - oświadczył sekretarz prasowy Putina, Dmitrij Pieskow, cytowany przez agencję RIA Nowosti.

_ - Znamy punkt widzenia oficjalnego Waszyngtonu i, jak niejednokrotnie podkreślano, Rosja była i będzie zainteresowana dalszym rozwojem stosunków z Waszyngtonem _ - oświadczył Pieskow.

bFgrgMJj

W przemówieniu wygłoszonym na zakończenie przedwyborczej konwencji Partii Republikańskiej w Tampie na Florydzie kandydat GOP do Białego Domu skrytykował rządy Baracka Obamy. Zarzucił mu zaniedbywanie sojuszników w Europie Środkowej i nadmierne ustępstwa wobec Rosji.

Romney wypomniał Obamie _ elastyczność _, którą ten w sprawie tarczy antyrakietowej miał zaoferować prezydentowi Rosji. _ - Moja administracja da naszym przyjaciołom trochę więcej lojalności, a Putinowi trochę mniej elastyczności, za to trochę więcej stanowczości _ - zadeklarował Romney.

Czytaj więcej w Money.pl
"Brudny Harry" popiera Mitta Romney'a Legendarny aktor i reżyser filmowy Clint Eastwood wystąpił na konwencji Partii Republikańskiej w Tampie na Florydzie.
Amerykanie zdecydowali w sprawie Romneya Delegaci Partii Republikańskiej na Florydzie nominowali Mitta Romneya jako swojego kandydata w wyborach prezydenckich.
Spada poparcie dla Obamy. Minimalna różnica 47 proc. amerykanów twierdzi, że zamierza głosować na Obamę, podczas gdy na Romneya - 46 proc.
bFgrgMJK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)