Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory we Francji. Hollande ukróci ambicje Merkel?

0
Podziel się:

Ona dokonała swego wyboru. Kierowała Europą z Nicolasem Sarkozym i widzimy efekty!

Wybory we Francji. Hollande ukróci ambicje Merkel?
(PAP/EPA)

Poważny budżet _ tak _, ale dożywotnia polityka oszczędnościowa _ nie _ - ostrzegł kandydat socjalistów w wyborach prezydenckich Francois Hollande, zwracając się do kanclerz Niemiec Angeli Merkel w wywiadzie udzielonym telewizji France 1.

Spytany o Merkel, która wspiera rywala Hollande'a - obecnego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego - powiedział: _ Ona dokonała swego wyboru. Kierowała Europą z Nicolasem Sarkozym i widzimy efekty! _. Podkreślił, że _ jeśli zostanie wybrany prezydentem, dojdzie do zmiany europejskiej konstrukcji _.

Powtórzył po raz kolejny, że będzie renegocjował pakt fiskalny, którego zadaniem jest wymuszenie większej dyscypliny finansowej państw strefy euro. _ Pani Merkel to wie. Jeśli Francuzi mnie wybiorą, najpierw udam się do niej, żeby potwierdzić głos Francuzów _.

Pakt jest równocześnie centralnym elementem planu ratowania wspólnej waluty. Socjaliści uważają, że umowa ta jest niewystarczająca, gdyż nie przewiduje skoordynowanej walki z bezrobociem i zahamowaniem wzrostu gospodarczego.

Hollande zdobył w pierwszej turze wyborów 28,63 proc. głosów, tuż za nim uplasował się Sarkozy z 27,18 proc. głosów i obaj staną w szranki w drugiej turze 6 maja. Z sondażu OpinionWay opublikowanego wczoraj wynika, że na socjalistę w drugiej rundzie zagłosowałoby 54 proc. osób, a na obecnego prezydenta 46 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Trzymał z elitą i biznesem? Niech teraz żałuje Przez swoje kontakty może dziś nie poradzić sobie z wyborach. Co mówią sondaże?
Merkel ma plan. Chce pomóc Sarkozy'emu Z komunikatu ogłoszonego przez partię kanclerz Niemiec, wynika, że obawia się ona _ osłabienia Francji _.
Sarkozy jak koliber. Francuzi go przepędzą? Im dłużej Sarkozy rządził, tym częściej Francuzi musieli zadawać sobie pytanie: Dokąd prowadzi nas ten człowiek? - tak wyniki wyborów we Francji komentuje niemiecka prasa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)