Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybuch walk na Ukrainie. Co zrobi Rosja?

0
Podziel się:

Moskwa powinna zmienić swe postępowanie wobec Kijowa - przekonują rosyjscy politycy i komentatorzy.

Wybuch walk na Ukrainie. Co zrobi Rosja?
(PAP/EPA)

Kolejne starcia na Ukrainie. Prorosyjscy rebelianci zaatakowali posterunek Gwardii Narodowej koło Słowiańska. Atak został odparty. Jak informuje Gwardia, zginęło trzech napastników a dwóch schwytano. Rosja powinna zmienić swe postępowanie wobec Ukrainy - przekonują rosyjscy politycy i komentatorzy.

W nocy rebelianci dwukrotnie ostrzelali z granatnika lotnisko w Ługańsku. Nie zanotowano strat. Wczoraj nad tym lotniskiem zestrzelono podchodzący do lądowania samolot transportowy Ił-76. Zginęło 49 osób.

Rosja powinna zmienić swe postępowanie wobec Ukrainy - przekonują rosyjscy politycy i komentatorzy. Wczorajsze zamieszki przed ambasadą Rosji w Kijowie wywołały oburzenie w Moskwie.

Rosyjskie MSZ wyraziło oburzenie, zażądało przeprosin i natychmiastowego zagwarantowania bezpieczeństwa swoim dyplomatom. Politolog Aleksandr Końkow, cytowany przez agencję RIA Novosti, twierdzi, że wczorajszy atak na ambasadę w Kijowie to logiczny skutek nieodpowiedzialnej i nielegalnej polityki ukraińskich władz.

Inny ekspert, Aleksiej Muchin, podkreśla, że kijowskie władze od dawna demonstrują niechęć do nawiązania poprawnych kontaktów z Rosją. W związku z tym proponuje, aby rosyjska dyplomacja powstrzymała się od jakichkolwiek rozmów ze stroną ukraińską.

Rosyjscy komentatorzy zarzucili również państwom Unii Europejskiej i Stanom Zjednoczonym tolerowanie tego typu działań oraz brak międzynarodowej solidarności. W opinii szefa komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej, Aleksieja Puszkowa, zablokowanie przez Zachód zgłoszonej przez Rosję rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w tej sprawie to skandal. Zdaniem Puszkowa, zachodni sojusznicy Ukrainy dali sygnał, że teraz można bezkarnie napadać na rosyjskie ambasady.

Tymczasem ukraińskie władze wyrażają zrozumienie dla protestujących przed rosyjską ambasadą, potępiają jednak agresywne zachowanie niektórych z nich. Wczoraj placówka została obrzucona farbą, przed budynkiem ustawiono opony, a stojące tam auta poprzewracano.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja oburzona atakiem na jej ambasadę Moskwa wyraziła oburzenie z powodu ataku _ faszyzujących bojówkarzy _ na jej ambasadę w Kijowie i sprofanowania flagi.
Dług Ukrainy wobec Rosji. Fiasko rozmów Zaległości Ukrainy za rosyjski surowiec szacowane są na 4,46 mld dolarów. Termin spłaty mija w poniedziałek.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)