Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wyciek gazu z platformy, pracownicy ewakuowani

0
Podziel się:

63 pracowników firmy Statoil zostało ewakuowanych z norweskiej
platformy wiertnicznej Visund 150 kilometrów od miasta Bergen.

Wyciek gazu z platformy, pracownicy ewakuowani
(Christian Lagereek.<br> Fahraeus/Dreamstime.com)

63 pracowników firmy Statoil zostało ewakuowanych z norweskiej platformy wiertnicznej Visund, znajdującej się na Morzu Północnym, 150 kilometrów od miasta Bergen. Powodem był wyciek gazu. Nikt nie został ranny.

Ze 123-osobowej załogi na platformie pozostało jedynie 60 osób - specjalistów od likwidowania wycieków - powiedział agencji Associated Press Siv Namork z norweskiego centrum koordynacji akcji ratunkowych. Wyciek zahamowano po pięciu godzinach.

Statoil potwierdził, że wyciek z platformy został już wstrzymany, a ewakuowani pracownicy przewiezieni z powrotem. Z powodu problemów technologicznych w piątek wieczorem Statoil zamknął platformę Visund i wstrzymał wydobycie ropy z platformy Njord. Platforma Njord produkuje 70 tys. baryłek ropy dziennie, a wydobycie platformy Visund wynosi 50 tys. baryłek dziennie.

W maju ubiegłego roku, miesiąc po wybuchu na platformie Deepwater Horizonna drugiej półkuli, w którym zginęło 11 pracowników i który doprowadził do katastrofy ekologicznej w Zatoce Meksykańskiej, Statoil ewakuował 89 pracowników platformy Gullfaks C po wykryciu usterki w jednym z mechanizmów zabezpieczających.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t82331.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/w;fukushimie;wypompowuja;skazona;wode,210,0,805586.html) W Fukushimie wypompowują skażoną wodę W wnętrzu elektrowni znajduje się 11,5 tys. ton radioaktywnej cieczy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t128613.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bp;traci;znowu;przez;wyciek;ropy;naftowej,129,0,750721.html) BP traci. Znowu przez wyciek ropy naftowej Po awarii ropociągu zmniejszyli produkcję o 95 proc. na swym największym polu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)