Notowania

Przejdź na
wyciek mazutu
16.07.2014 12:02

Wyciek mazutu z elektrowni w Kozienicach

Straż pożarna nie ma na razie informacji o przyczynie wycieku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

1/5

fot: PAP/Leszek Szymański

Awaria w elektrowni w Kozienicach, prawdopodobnie nastąpił wyciek mazutu do Wisły. Kapitan Paweł Kowalski z kozienickiej straży pożarnej powiedział IAR, że trwa akcja tamowania wycieku.

[Aktualizacja: godzina 12:55]

_ - Wypłynęło około 5 metrów sześciennych mazutu, który w większości został złapany przez zapory. Było tego jednak na tyle dużo, że nieduże ilości przedostały się dalej do Wisły. Nasze działania będą teraz polegały na tym, że dodatkowe zapory ustawimy w odpowiedniej odległości, żeby pozostały mazut zebrać - _ powiedział Kowalski.

Straż pożarna nie ma na razie informacji o przyczynie wycieku.

Właściciel elektrowni - spółka Enea - potwierdza, że z jednego z kotłów wyciekła ropopochodna substancja. Piotr Ludwiczak z biura prasowego Enei powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że wyciek został już opanowany.

Z informacji przekazanych przez spółkę Enea wynika, że wyciek nie stanowi zagrożenia dla środowiska. Awarię w kotle elektrowni zauważono bardzo szybko i od razu odpowiednie służby przystąpiły do akcji - podkreślił Piotr Ludwiczak.

Mazut to oleista ciesz, powstała po destylacji ropy naftowej. W praktyce wykorzystywana jako tanie paliwo do niektórych silników, kotłów i pieców.

Tagi: wyciek mazutu, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz