Notowania

sytuacja na białorusi
01.01.2012 09:56

Wycofano Euronews z państwowej telewizji na Białorusi

Państwowa firma Mińskie Telewizyjne Sieci Informacyjne, która jest monopolistą na rynku telewizji kablowej, zastąpiła Euronews kanałem filmowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(monkeybusinessimages/iStockphoto)

Kanał Euronews został od 1 stycznia 2012 r. wycofany z oferty państwowej telewizji kablowej w Mińsku - informują białoruskie portale internetowe.

Państwowa firma MTIS (Mińskie Telewizyjne Sieci Informacyjne), która jest monopolistą na rynku telewizji kablowej w stolicy, zastąpiła Euronews kanałem filmowym.

_ Kinomanów czeka jeszcze jedna przyjemna niespodzianka - kanał NTW Kino Plus _ - informuje MTIS, dodając, że nowy kanał nadaje melodramaty, komedie, thrillery, filmy grozy itp.

Komentując decyzję o zdjęciu Euronews z oferty, niezależny portal internetowy udf.by pisze: _ Ten kanał był jednym z niewielu źródeł prawdy, do jakich mieli dostęp Białorusini w elektronicznych mass-mediach _. Portal tut.by nazywa go _ jedynym niezależnym telewizyjnym kanałem informacyjnym nadającym na terytorium Białorusi _.

Niezależna gazet _ Nasza Niwa _ podkreśla na swojej stronie internetowej, że na Białorusi nie ma niezależnej telewizji, a nadający z Polski Biełsat jest dostępny tylko przez anteny satelitarne. Euronews przekazywał zaś informacje o najważniejszych wydarzeniach politycznych na Białorusi, w tym o masowych zatrzymaniach po wyborach prezydenckich 19 grudnia 2010 r.

Z usług MTIS korzysta około 80 proc. mieszkańców Mińska. Euronews jest na razie dostępny w innych sieciach kablowych.

Inne artykuły o Białorusi czytaj w Money.pl
Łukaszenka krytykuje Polskę. Za zepsucie - _ Niczego nie oczekiwaliśmy od przewodnictwa Polski w UE, i tak też ono przebiegło _ - ocenił prezydent Białorusi.
Rok po słynnym proteście znów ich zatrzymują Około 20 osób zostało zatrzymanych w Mińsku podczas próby uczczenia rocznicy zdławienia protestu po wyborach prezydenckich na Białorusi z 19 grudnia 2010 roku - informują niezależne portale białoruskie.
Zanosi się na rekord. Wymiana handlowa z... Polska eksportuje na Białoruś głównie mięso wieprzowe, wyroby z drewna, owoce i warzywa.
Tagi: sytuacja na białorusi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz