Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wydatki na badania - Polska w ogonie Europy

0
Podziel się:

Polska przeznacza na badania i rozwój tyle, co niemiecki koncern BASF. W ubiegłym roku wydaliśmy na innowacje w gospodarce zaledwie 58 setnych procent produktu krajowego brutto czyli miiard sto milionów euro.

Wydatki na badania - Polska w ogonie Europy

Polska przeznacza na badania i rozwój tyle, co niemiecki koncern BASF. W ubiegłym roku wydaliśmy na innowacje w gospodarce zaledwie 58 setnych procent produktu krajowego brutto czyli miiard sto milionów euro - pisze "Rzeczpospolita".

W Unii Europejskiej gorsze od nas są tylko Malta, Cypr, Słowacja i Łotwa. Lepsze są nie tylko pozostałe 22 kraje, ale też europejskie koncerny samochodowe, chemiczne, telekomunikacyjne czy farmaceutyczne. Sam tylko Daimler-Chrysler wydaje rocznie na badania i rozwój pięć razy tyle co polski rząd i nasze firmy razem wzięte.

Koncern znajduje się na czele opublikowanego przez Komisję Europejską rankingu. Poza nim w czołówce są jeszcze Pfizer, Ford, Toyota i Siemens.

Wśród państw liderują Szwecja i Finlandia, które wydają na badania i rozwój ponad 3 procent PKB. Właśnie ten poziom został przez przywódców Unii wyznaczony jako ambitny cel do osiągnięcia dla wszystkich w 2010 roku.

unia
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)