Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wydłużenie wieku emerytalnego? Tak można w nieskończoność

0
Podziel się:

Przedłużenie wieku nie rozwiązuje problemów demograficznych. Dopiero polityka prorodzinna pozwoliłaby na bilansowanie się systemu emerytalnego w Polsce.

Wydłużenie wieku emerytalnego? Tak można w nieskończoność
(kprm.gov.pl)

_ - Tylko wydłużenie wieku emerytalnego nie rozwiąże w dłuższej perspektywie problemu. Trzeba by to było robić w nieskończoność - _ powiedziała była minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak w TVN24.

Jej zdaniem, przedłużenie wieku nie rozwiązuje problemów demograficznych. Dopiero polityka prorodzinna, zwłaszcza ta w ujęciu urodzeniowym, pozwoliłaby na bilansowanie się systemu emerytalnego w Polsce.

_ - To powinna być przede wszystkim dobra polityka podatkowa, która rekompensuje wydatki tym rodzinom, które wychowując dzieci oraz kieruje na nie strumień państwowych środków - _ przekonywała Jolanta Fedak.

Minister dodała, że trzeba by również zorganizować dodatkową i dobrą opiekę państwa, zwłaszcza dla tych rodzin, które wychowują dzieci.

W tej kadencji, Jolanta Fedak nie uzyskała mandatu posła i zwolniła fotel ministra pracy i polityki społecznej. Jej miejsce zajął Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL.

Czytaj, co o reformie mówią ekonomiści w Money.pl
Znany ekonomista chwali reformę Tuska Profesor Stanisław Gomułka chwali koalicję PO-PSL za ogłoszenie decyzji, dotyczącej wydłużenia i zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.
Ekonomista: Zmiany w emeryturach konieczne Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Pracodawców Polskich Lewiatan uważa, że podniesienie wieku emerytalnego to konieczne rozwiązanie.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)