Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wykorzystujemy coraz więcej funduszy unijnych

0
Podziel się:

Polska przyspieszyła wykorzystanie pieniędzy z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. W pierwszej połowie roku wypłacono prawie trzy miliardy złotych. W sumie z funduszy strukturalnych otrzymaliśmy już prawie 5 i pół miliarda złotych.

Polska przyspieszyła wykorzystanie pieniędzy z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. W pierwszej połowie roku wypłacono prawie trzy miliardy złotych. W sumie z funduszy strukturalnych otrzymaliśmy już prawie 5 i pół miliarda złotych, co stanowi ponad 16 procent całkowitej kwoty w porównaniu do niespełna 7 i pół procent pod koniec zeszłego roku.

Minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka podkreśliła, że wartość umów zawartych z beneficjentami wzrosła z 19 i pół miliarda złotych na Gęsicka: Ten proces będzie przyspieszałkoniec 2005 roku do prawie 30 miliardów do czerwca tego roku. Umowy są podpisane na prawie 74 procent całkowitej kwoty.

Minister Gęsicka uważa, że jest to efekt wdrożonych uproszczeń w składaniu wniosków.

W sumie beneficjenci złoży wnioski o dofinansowanie z Unii Europejskiej na 190 procent przyznanych im środków na lata 2004-2006 z funduszy strukturalnych. Dlatego nie ma obawy, że nie wykorzystamy tych środków.
Minister Gęsicka zaznaczyła, że obecnie najwolniej wydawane są pieniądze przeznaczone na transport i infrastrukturę bo dotychczas wypłacono jedynie 1 procent przyznanych nam środków.

Inwestycje realizowane z unduszy strukturalnych przyznanych nam na lata 2004 - 2006 muszą być rozliczone do 2008 roku.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)