Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wyłączenie OFE z sektora finansów obniży deficyt

0
Podziel się:

Rostowski: Zabiegamy w Brukseli o zgodę na to i na obniżenie progów ostrożnościowych.

Wyłączenie OFE z sektora finansów obniży deficyt
(PAP/Radek Pietruszka)

Jeśli Komisja Europejska zgodzi się na wyłączenie OFE z sektora finansów, wówczas mogłyby zostać znacząco obniżone progi ostrożnościowe - powiedział minister finansów Jacek Rostowski.

_ - Gdyby były przesłanki i możliwość wyłączenia OFE z długu, wtedy moglibyśmy znacząco obniżyć progi ostrożnościowe z ustawy o finansach publicznych. Nie będziemy zmieniać progów ostrożnościowych tylko po to, aby ich nie przekroczyć _ - powiedział.

Polska lobbuje w UE za możliwością wyłączenia OFE, co spowodowałoby znaczną obniżkę deficytu sektora.

Rostowski powiedział też, że planowany deficyt na poziomie 45 mld zł w 2011 roku to poziom maksymalny.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t87169.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/boni;zdusimy;deficyt;w;ciagu;trzech;lat,208,0,650704.html) Boni: Zdusimy deficyt w ciągu trzech lat Dług ma zostać obniżony do poziomu 3 procent PKB. Ma pomóc prywatyzacja i dywidendy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t102898.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/przez;najblizsze;piec;lat;nie;mamy;szans;na;obnizenie;podatkow,21,0,650005.html) Przez pięć lat nie mamy szans na obniżenie podatków Rząd zamiast szukać pieniędzy w naszych kieszeniach powinien obniżać podatki - uważa opozycja. Ekonomiści na to, że w najbliższych latach dziura budżetowa na obniżanie obciążeń nie pozwoli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t103136.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/25;proc;vat;-;tyle;bedziemy;placic;za;dwa;lata,121,0,651129.html) 25 proc. VAT - tyle będziemy płacić za dwa lata? Rząd nie zreformuje finansów państwa. Będzie musiał dalej podnosić podatki - zapowiadają ekonomiści. Pierwsza podwyżka jest już przesądzona.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t103204.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;biedni;nie;straca;a;jesienia;pakiet;reform,78,0,651342.html) Tusk: Biedni nie stracą, a jesienią pakiet reform Premier obiecuje podwyżki dla nauczycieli, waloryzację rent i emerytur. PiS: Rząd kupuje sobie czas do wyborów za pieniądze Polaków.
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)