Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyłudzenia vat
31.01.2017 10:11

Wyłudzali VAT. Gang wpadł w ręce CBŚP

Cztery osoby, członków zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej VAT zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura śledczego Policji. Mężczyźni fałszowali dokumentację przy handlu śrutą sojową, rzepakową i słonecznikową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK)

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało czterech mężczyzn, którzy fałszowali dokumentację przy handlu śrutą sojową, rzepakową i słonecznikową. Mieli oszukać Skarb Państwa na ponad 7 milionów złotych. Tyle wyniósłby podatek, którego nie zapłacili.

Funkcjonariusze CBŚP podejrzewają, że zorganizowana grupa przestępcza na podstawie fałszywych faktur zalegalizowała kolejne 16 milionów złotych. Grupa dokonywała operacji na podatku VAT od produktów roślinnych, między innymi od śruty sojowej, rzepakowej i słonecznikowej.

Policjanci zatrzymali cztery osoby z województw dolnośląskiego i śląskiego. Wspólnie z funkcjonariuszami organów skarbowych zabezpieczono dokumentację operacji finansowych, które mają świadczyć o uczestniczeniu spółek w procederze tak zwanej "karuzeli podatkowej" - fikcyjnego handlu, którego głównym celem jest wyłudzenie podatku VAT.

Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Suwałkach, która postawiła czterem zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej , a także oszustw finansowych. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Każdego roku przez wyłudzenia VAT budżet traci nawet kilkadziesiąt miliardów złotych. Część ekspertów mówi nawet o 50 mld zł, które każdego roku zamiast do Skarbu Państwa trafiają do przestępców. Za takie pieniądze rząd mógłby sfinansować program 500+ i to dwukrotnie. Zatem, gdyby całkowicie uszczelnić system VAT, program śmiało mógłby się nazywać "Rodzina 1000+". Dlatego do walki z przestępcami podatkowymi ruszyło nie tylko Ministerstwo Finansów, ale również Ministerstwo Sprawiedliwości. Więcej czytaj TUTAJ.

Tagi: wyłudzenia vat, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-01-2017

InI bardzo dobrze ! Ludzie kombinujcie jak tylko potraficie. Jak nie my ich , to oni nas .

31-01-2017

EhhhCiekawe czemu inne rzady z tym nie walczyli i ciekawe czemu taki ogolny hejt na pis powstal... ciekawe kto todinanusje Wp rozumiem, bo zbiera … Czytaj całość

01-02-2017

pawelzlikwidować vat i po bólu ...

Rozwiń komentarze (19)