Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyłudzenia kredytów. To prawdziwa plaga

0
Podziel się:

Od stycznia ponad milion 700 tysięcy razy próbowano wyłudzić pieniądze z banków.

Wyłudzenia kredytów. To prawdziwa plaga
(Amaxim/Dreamstime)
bEISLRAR

Od początku roku udaremniono ponad milion 700 tysięcy prób wyłudzenia kredytu przez podszywających się pod inne osoby.

Z najnowszego raportu przygotowanego przez Związek Banków Polskich wynika, że łączna kwota, na jaką próbowano oszukać banki to ponad 106 milionów złotych, a średnia wartość próby wyłudzenia to 31 i pół tysiąca złotych.

Grzegorz Kondek ze Związku Banków Polskich podkreśla, że liczba prób oszustwa, choć wysoka, jest najmniejsza od rozpoczęcia badań w 2008 roku. Jego zdaniem wynika to między innymi z rosnącej świadomości Polaków, że dokumenty zgubione trzeba zastrzegać w bankach, co uniemożliwia ich znalazcy lub złodziejowi pożyczenie pieniędzy na ich podstawie:

bEISLRAT

Grzegorz Kondek przypomina, że w przypadku utraty dokumentu tożsamości jednym z pierwszych kroków powinno być powiadomienie placówki dowolnego banku, który zastrzeże nasze dane i powiadomi o tym inne banki.

Związek Banków Polskich zwraca uwagę, że w ostatnich miesiącach coraz częstsze są próby finansowego wykorzystania osób starszych. Obok kradzieży ich dokumentów i prób zaciągania kredytów na ich podstawie często stosowana jest również metoda _ na wnuczka _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t39822.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/nawet;jesli;wywalczysz;podwyzke;i;tak;sie;nie;wzbogacisz,42,0,813098.html) Nawet jeśli wywalczysz podwyżkę i tak się nie wzbogacisz Podwyżki planuje zaledwie co czwarta firma. Tym, co dostaną, średnią podwyżkę w wysokości 170 zł, inflacja pożre ponad 140 zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t78824.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/banki;dadza;zarobic;zobacz;ile;mozesz;zyskac,142,0,805774.html) Banki dadzą zarobić. Zobacz, ile możesz zyskać Choć w ciągu ostatnich dwóch lat wypadły dużo lepiej niż cały rynek, to analitycy wciąż jeszcze widzą w nich potencjał.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t128583.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/frank;na;koniec;roku;ponizej;3;zl,133,0,800133.html) Frank na koniec roku poniżej 3 zł Wraca widmo kryzysu w strefie euro, ale posiadacze kredytów nie mają powodów do obaw.
bEISLRBu
kredyty
wiadomości
KOMENTARZE
(0)