Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyłudzili podatek VAT na najmniej 37 milionów złotych

0
Podziel się:

Wyłudzili podatek VAT na najmniej 37 milionów złotych w związku z handlem importowanym olejem napędowym i benzyną.

Wyłudzili podatek VAT na najmniej 37 milionów złotych
(Bartosz Krupa/East News)

Handlowali nielegalnie paliwami teraz odpowiedzą za to przed sądem. Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, działając pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, zatrzymali 15 osób.

To właściciele różnych firm z województw: łódzkiego, śląskiego, małopolskiego i mazowieckiego. Wyłudzili podatek VAT na najmniej 37 milionów złotych w związku z handlem importowanym olejem napędowym i benzyną.

Prokuratura już przedstawiła im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa. Rzecznik ABW Maciej Karczyński powiedział, że w ciągu tylko jednego roku te osoby utworzyły sieć kilkunastu spółek, będących własnością podstawionych osób. Były wykorzystywane były do importu paliw i ich rozprowadzania. Chodziło oczywiście o ominięcie podatku VAT .

Prokuratura zastosowała wobec zatrzymanych poręczenia majątkowe w kwotach od 5 do 50 tysięcy złotych, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. Wobec dwóch podejrzanych wystąpiono do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania, ale wniosek sąd odrzucił.

Prokuratura zapowiedziała złożenie zażalenia na tę decyzję sądu.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyłudzali VAT. Polska straciła 7 mln złotych _ Sprawa ma charakter rozwojowy i jest bardzo skomplikowana, wymaga pomocy prawnej z kilku państw. _
Zobacz, czego sprzedawca nie może teraz odmówić Kupujesz w internecie lub w sklepie tradycyjnym? Masz nowe prawo.
Kierowcy zaczną liczyć kilometry? Te przepisy utrudnią im życie Nowe prawo zacznie obowiązywać już 1 kwietnia. Pozwala zaoszczędzić, ale...
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)